חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

24 באוקטובר 2010

טיולים בירושלים - יער עמינדב - עין עוזי

עין עוזי
זה סיפור על מעיין חביב הנמצא הרחק מעינהם של ההמונים וזה מה שאותו עושה כל כך מיוחד..

טיולים בירושלים, "הפרוזדור " זהו למעשה אחד השטחים הירוקים בעלי רצף טריטוריאלי נרחב ללא כבישים הגדול ביותר בישראל אזור זה מתחיל בשפלה, מודיעין רמלה וממשיך עד מבואות ירושלים האזור עשיר ביערות כגון : יער בריטניה, יער ארה"ב, יער בן שמן, יער עמינדב ועוד.

הפרוזדור מקנה לבעלי חיים שאוהבים מרחבים לחיות בהם כגון : צבאים ,שועלים ועוד. אזורים אלה מהווים מסלולים אידאלים לרוכבי אופניים בשל היותם תלולים עם עליות ומדרונות רבים. אזור זה ירוק כל השנה ועשיר במעיינות רבים הנובעים ממים הנאגרים המהלך השנה מתחת לסלעי הקרטון ומאחר שאינם יכולים לחלחל יותר הם עולים לפני הקרקע.

מטיילים רבים בכל המינים והגילאים פוקדים את האזור המאפשר מסלולים להליכה בחסות היער, דוגמה למקום שנורא אהבתי ,יער עמינדב ,יער השוכן בצמוד למסלול טיול הטומן בחובו מעיינות רבים ונקרא "המעיינות אשר בהר". מסלול זה מתחיל בסטף ומסתיים ביער עמינדב ובמהלכו ניתן למצוא ניקבות ומעיינות רבים, כמובן שלא חייבים לעשות את כולו כי זה מסלול נורא ארוך ומיועד למטיבי לכת.

מה שכן ניתן לעשות הוא מעיין נחמד מאוד הנקרא עיינות עוזי, המעיין מצוי כ- 30 דקות הליכה בהנאה ובכיף מיער עמינדב- בואכה יד קנדי. המסלול מאופיין ביער עצום עם תצפית על בית חולים הדסה והיישוב אבן ספיר. במהלכו ניתן להתרשם מבריכות רבות חלקן יבשות בקיץ וחלקן לא. כמו כן יש בו ניקבות יבשות מדהימות וסממנים היסטוריים מובהקים לחיים תוססים באזור.

המסלול מתאים לכל ימות השנה אם כי בקיץ אפשר להנות מעיינות עוזי ומעין חנדק, ניקבה באורך 75 מטרים עם מים קרירים וצוננים. הכניסה לניקבה, אשר בעין חנדק, מחייבת פנסים. בתקופת הסתיו הפריחה ססגונית ואוויר ההרים צלול כיין. שמו של המקום המופיע בשילוט למטיילים, חרבת סעדים.
הוראות הגעה לחץ כאן  הכניסה חינם. מה בסביבה :מאגר בית זית; גן החיות התנכי; עין ספיר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה