חפש/י מסלול טיול

30 באפריל 2011

טיולים בארץ

טיול ברמת הגולן - הר בנטל - עמק הבכא - הר אביטל - יער אודם.

 הר בנטל - עמק הבכא - הר אביטל - יער אודם.

הירדן חוצה כבישים, עמקים והרים ברמת הגולן, בדרכו דרומה אל הכנרת. טיולים ברמת הגולן, טיול שעשינו במהלך חג הפסח ברמת הגולן, הר בנטל והר אביטל.


אזור רמת הגולן מזכיר לי במידת מה את אירופה, הכל ירוק, מעונן, אוויר קריר נקי וצלול כמו יין הרים. מסביב פסטורליה מדהימה של שקט וטבע ועצמתי.

את מסלולינו התחלנו בנהר הירדן, נהר עוצמתי, שופע, בייחוד בתקופות החורף והאביב. צפינו בו בתקופה אידיאלית שהוא נראה במיטבו, והוא אכן שופע מים רבים וסביבתו פורחת וצבועה בשלל גווני הירוק שמצפה ועוטף אותו בחום ואהבה. על-מנת לרדת לגדות הירדן ניתן לעשות זאת כמעט בכל גשר שחוצה אותו לדוגמה, גשר בנות יעקב.לאחר מכן עשינו את דרכינו לכיוון רמת הגולן, עלינו עד הר בנטל הר בגובה של כ- 1200 מטר, בקרבת קיבוץ מרום גולן והעיירה הסורית קונייטרה. תצפית מדהימה על כל אזור הרמה : החרמון, טורבינות רוח, קונטיירה -עיירה שנכבשה בשנת 1967, קיבוץ אורטל סיפח אותה אליו, ולאחר מכן במלחמה בשנת 1973 היא הוחזרה לסורים.

ישנה גם תצפית מרשימה על עמק הבכא- שם התרחש קרב עקוב מדם נגד הסורים ב 1973. הר בנטל יחד עם ההר הסמוך לו הר אביטל היוו יחדיו אזור בעל פעילות געשית, לפני שנים רבות. הר בנטל בתקופת המלחמה היה מוצב פעיל עם בונקרים ומבנים תת-קרקעיים, כיום המוצב אינו פעיל בגלל השקט היחסי השורר ברמה.

מהר בנטל המשכנו בטיול צפונה להר החרמונית, שהוא למעשה הר געש כבוי, שם נמצא עמק הבכא. באזור ניתן לראות טנקים פזורים סביב, עדות למלחמה העקובה מדם שהתרחשה שם בינינו לבין הסורים בתקופת מלחמת יום הכיפורים.
בקרב זה ניסו הדיביזיות הסוריות לכבוש את רמת הגולן מידינו, לבסוף נהדפו הסורים ע"י כוחות השריון של צה"ל, גדוד 77 של חטיבה 7 וכוח מחטיבה 188 ובזכות קרב זה רמת הגולן בידינו כיום.

מעמק הבכא המשכנו לאזור יער אודם, אזור עשיר בעצים השרויים בתוך ערפל, שם מצוי יער האיילים. משם המשכנו את הטיול שלנו לכיוון ברכת רם- אגם ענק השוכן למרגלות הר החרמון, טוענים שבעבר הוא היה לוע של הר געש פעיל שאם השנים שהפסיק להיות פעיל והפך למאגר מי גשם.

משם ירדנו לכיוון מפל סער והתרשמנו מעוצמת זרימת המים והמפלים הגבוהים. מראה חלומי ויפהפה המראה כמה עוצמתיים הם המים כאשר הם עושים נפילה חופשית ממקום גבוה למקום נמוך - שיעור פיזיקה יחד עם אומנות במיטבם.
טיולים נוספים ואטרקציות מומלצות באזור רמת הגולן:

יער האיילים- אתר מבוית בתוך יער עם איילים מסוגים שונים ומשונים שהגיעו מכל העולם ובעלי חיים נוספים, חביב ביותר, ביקור חובה למי שמטייל באזור.

האם הכניסה כרוכה בתשלום :לא.

למי מיועד: למטייל עם חיות מחמד, למטייל חובב היסטוריה וגיאופוליטיקה , משפחות עם ילדים, זוגות.

מסלולים בסביבה: עין תינה, מאגר עורבים,

3 תגובות:

 1. אין כמו לצאת יחד כל המשפחה לטיול בשבת.. :)

  השבמחק
 2. האביב ובכלל פסח (מתי עוד בעצם יש זמן לטייל?) זו תקופה מושלמת לטייל בגולן! הפריחה בשיאה, הכל ירוק, וכל פינה נראית כמו הפינה המתאימה לאיזה פיקניק. לא חייבים אפילו להחליט מראש על יעד, צריך פשוט לצאת ולנסוע..

  השבמחק
 3. מקסים מקסים מקסים.
  אחד המקומות שאני יותר מתחברת אליהם על מפת ארץ ישראל זה האיזור הזה של רמת הגולן.
  מים, ירוק, שקט... מה צריך יותר מזה?

  השבמחק

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו