30 באפריל 2011

טיולים בארץ

טיול ברמת הגולן, הר בנטל, עמק הבכא, הר אביטל, יער אודם.

טיול ברמת הגולן, הר בנטל, עמק הבכא, הר אביטל, יער אודם.
הירדן חוצה כבישים עמקים והרים ברמת הגולן
בדרכו דרומה אל הכנרת.
טיולים ברמת הגולן, טיול שעשינו במהלך חג הפסח ברמת הגולן, הר בנטל והר אביטל, אזור רמת הגולן מזכיר לי במידת מה את אירופה, הכל ירוק, מעונן, אוויר קריר נקי וצלול כמו יין הרים מסביב, פסטורליה מדהימה של שקט וטבע ועצמתי.
את מסלולינו התחלנו בנהר הירדן, נהר עוצמתי, שופע, בייחוד בתקופות החורף והאביב צפינו בו והוא אכן שופע מים רבים וסביבתו פורחת וצבועה בירוק.
על-מנת לרדת לגדות הירדן ניתן לעשות זאת כמעט בכל גשר שחוצה אותו 
לדוגמה, גשר בנות יעקב.


לאחר מכן עשינו את דרכינו לכיוון רמת הגולן, עלינו עד הר בנטל הר בגובה של כ- 1200 מטר בקרבת קיבוץ מרום גולן והעיירה הסורית קונייטרה, מדובר בתצפית מדהימה על כל אזור הרמה : החרמון, טורבינות רוח, קונטיירה עיירה זו נכבשה בשנת 1967, קיבוץ אורטל סיפח אותה אליו ולאחר מכן במלחמה בשנת 1973 היא הוחזרה לסורים.
כמו כן ישנה תצפית על עמק הבכא שם היה קרב עקוב מדם נגד הסורים ב 1973.
הר בנטל יחד עם ההר הסמוך לו הר אביטל היוו יחדיו אזור בעל פעילות געשית, לפני שנים רבות. הר בנטל בתקופת המלחמה היה מוצב פעיל עם בונקרים ומבנים תת-קרקעיים, כיום המוצב אינו פעיל בגלל השקט היחסי השורר ברמה.

מהר בנטל המשכנו בטיול צפונה להר החרמונית ,שהוא למעשה הר געש כבוי,
שם נמצא
 עמק הבכא, באזור ניתן לראות טנקים פזורים סביב, עדות למלחמה העקובה מדם שהתרחשה שם בינינו לבין הסורים בתקופת מלחמת יום הכיפורים.
בקרב זה ניסו הדיביזיות הסוריות לכבוש את רמת הגולן מידינו, לבסוף נהדפו הסורים ע"י כוחות השריון של צה"ל, גדוד 77 של חטיבה 7 וכוח מחטיבה 188 ובזכות קרב זה רמת הגולן בידינו כיום.
מעמק הבכא המשכנו לאזור יער אודם, אזור עשיר בעצים השרויים בתוך ערפל,  שם מצוי
יער האיילים.
לאחר מכן עשינו את דרכינו לכיוון ברכת רם, אגם ענק השוכן למרגלות הר החרמון, טוענים שבעבר הוא היה לוע של הר געש פעיל שאם השנים שהפסיק להיות פעיל הוא הפך למאגר מי גשם.
משם ירדנו לכיוון מפל סער והתרשמנו מעוצמת זרימת המים והמפלים הגבוהים.
טיולים נוספים ואטרקציות מומלצות באזור רמת הגולן:
יער האיילים, מדובר באתר מבוית בתוך יער עם איילים מסוגים שונים ומשונים שהגיעו מכל העולם ובעלי חיים נוספים, חביב ביותר,  ביקור חובה למי שמטייל באזור.

האם הכניסה כרוכה בתשלום :לא.
למי מיועד: למטייל עם חיות מחמד, למטייל חובב היסטוריה וגיאופוליטיקה ימצא עניין רב.