חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

עין אמפי - עין אקליפטוס


 עין אקליפטוס - עין אמפיעין אקליפטוס- מעיין קריר ומרענן במיוחד, צלול כמו מיץ תפוחים אין פלא שהקצינים הסורים בילו פה רבות...

מעיין נסתר ופחות מוכר אי שם ברמת הגולן, אחת מהבריכות היפות בארץ לפחות לטעמי וגם פחות מוכרת למטייל הממוצע. עין אקליפטוס או שמו השני עין אמפי, זהו מעיין יפהפה עגול וקסום עם מים צלולים להפליא ומרעננים. בייחוד אם באתם ביום חם ולוהט שאופייני לחודש יוני - אמנם תחילת הקיץ אבל כידוע הקיץ הישראלי הוא קטלני עם כל מה שמשתמע מכך.
בייחוד עם הגעתם לטיול בצפון עם ילדים שלא נותנים מרגוע. עין אקליפטוס הוא חלק מסדרת מעיינות ברמת הגולן הקרויה "בריכות הקצינים" והוא יעד אטרקטיבי ביותר כחלק מטיול משפחות שאתם עושים באזור.

מים צלולים בעין אמפי

ועל שום מה ? כידוע לכם הסורים היו ברמת הגולן, בתקופה שהיו בה נבנו עבורם בריכות בכל האזור ומכאן שמם. קצת על הבריכה הספציפית הזו הניזונה ממעיין נובע. הבריכה עמוקה אך ישנן קטעים שאדם מבוגר ממוצע יכול לעמוד, ילדים רק גדולים, המקום עצמו מכיל לא מעט אנשים אבל עדיין בהחלט יש מקום לכולם במים ומחוצה להם, מאחר שהמים קרים ביותר לא ניתן לשהות בהם זמן רב מאוד, דבר הגורם לתחלופה גבוהה של אנשים בבריכה.

הבריכה בעין אקליפטוס

הבריכה צלולה ושוכנת למרגלות עץ אקליפטוס ענק ומכאן שמה. הבריכה עגולה ורחבה מאוד עם מדרגות זאת בגלל עומקה. ישנו גם חבל התלוי על אחד מענפי האקליפטוס, דבר המאפשר לקפוץ בעזרתו לתוך המים, חוויה לילדים וגם למבוגרים.
אילו תמונות שצולמו בביקור לפני 8 שנים בדיוק באותו מקום הזמן שהיינו אני ומשפחתי במקום בחודש אוגוסט:

עין אמפיהתרעננות בעין אמפי

הוראות הגעה לעין אקליפטוס : מצומת בית המכס ( רמת הגולן -חד נס) ניסע ימינה (דרומה) לכיוון חד נס, לאחר קילומטר נסיעה לערך, נראה מצד שמאל, דרך סלולה של מע"צ, ניכנס דרך פניה זו לשביל. ניסע בכביש המשובש, עד אשר נגיע למעבר בקר, מעין גדר קטנה, כמו כן תשימו לב לרכבים החונים ליד גדר / מעבר זה, לאחר חניית הרכב נחל בהליכה במעלה השביל בחום הלוהט ולאחר כ- 5 דקות הליכה - הגעתם לגן עדן.

פשוט מעיין מקסים ביופיו, נא שימרו על ניקיון המקום שגם אחרים ייהנו. הכניסה למקום היא חופשית וללא תשלום לפחות בינתיים. ומיועדת לכל הגילאים -ילדים שאינם יודעים לשחות זקוקים להשגחה צמודה. זוהי אחת מהבריכות הנסתרות היותר מיוחדות שראיתי.

למי מתאים: בעיקר משפחות עם ילדים ,לזוגות (עדיף לא בסופ"ש וחגים).הכניסה בחינם. נגישות: אין נגישות ההליכה היא בשביל צר עד המעיין. עונה בשנה: קיץ וקיץ. המקום הוא חלק ממרקם המעיינות ברמת הגולן.

מסלולים בסביבה: עין תינה; עין אניעם; נחל ג'ילבון.פארק הירדן

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *