חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

23 במאי 2011

עין תינה - עין דיבשה

עין תינה - עין דיבשה
ברמת הגולן הדבר האחרון שחסר זה מים בניגוד למדבר יהודה פה זה הרבה יותר קל למצוא מקורות מים טבעיים

טיולים ברמת הגולן, אחת האטרקציות כטיול טבע בצפון המיועדת בעיקר למשפחות עם ילדים, המאפשרת להתרענן במים קרירים בחום הלוהט של יולי אוגוסט הם 2 אתרים השוכנים זה לצד זה ונמצאים במרחק נסיעה קצר ביותר, הראשון בוודאי מוכר למרביתכם עין תינה, רצף מעיינות קטנים, השוכנים ברמת הגולן, המספקים הנאה מרובה לקטנטנים ושקט נפשי להורים.


מסלול זה משלב הליכה קצרה במעלה הנחל עד לתחנת קמח עתיקה, או לעצלים שביניכם בטן גב ליד בריכה קטנה עד גובה ברכיים וקצת יותר. עין תינה ועין דיבשה הם מסלולים מאוד פופולריים בקרב משפחות עם ילדים מכמה סיבות :

1) מסלול זה אינו דורש הליכה מרובה.

2) המסלול נמצא על אם הדרך ומכאן יתרונו העצום על פני מסלולים מפרכים עם הליכה מרובה עד ההגעה למקור המים,
כלומר נגישות גבוהה מאוד.

3) יש מקור מים רדודים המאפשר התרעננות מהירה.

4) הסבך והצמחייה נותנים תחושה של מיני-גו'נגל -המאפשרים לקטנטנים להנות מדבר עד מאוד.

5) תוואי שטח נוח להליכה.

מסלול נוסף, קצת פחות מוכר אמנם לרובכם, אך לטעמי יפה יותר מעין תינה, שמו עין דיבשה או בשמו הערבי עין דרבשייה, יתרון נוסף שלו, פחות עמוס מטיילים מאחר שהוא פחות מוכר למטייל העממי. עשינו את המסלול בקיץ, מדובר במסלול יפה להפליא ההליכה היא בתוך הנחל העשיר בחלוקי נחל בזלתיים, חלק מהמסלול דורש הליכה בתוך סבך. במהלך ההליכה ניתן לעצור לנוח ולהתרענן בבריכות קטנטנות מוצלות.


המסלול מוצל בחלקו, רובו מישורי, אך בחלק העליון שלו הוא קשה במקצת ודורש הליכה בעלייה ובתוך סבך מאוד צפוף, דבר המקשה מאוד את ההליכה. אם זאת ניתן בהחלט להסתפק בהליכה עד הקטע המאפשר הליכה. למי שאינו חפץ בהליכה בתוך סבך יש אפשרות ללכת לאורך הנחל בשמש, זה אמנם חם יותר, אבל לפחות לא בתוך הסבך. במקום יש צינור מים עבה המאפשר שימוש במי הנחל להשקיה או שתיה, כפי הנראה לעין.


תמונות להתרשמות : עין דיבשה , לגבי הגעה מצורף קישור : עין דיבשה, האם כניסה כרוכה בתשלום : לא.
למי מיועד :למטייל חובב מים ומעיינות ,האוהבים לטייל בצפון, משפחות עם ילדים, זוגות צעירים, זוגות בכלל.
מסלולים בסביבה: עין אמפי, שמורת נחל דן, נחל להבות הבשן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה