חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

מעיינות רמת הגולן - עין סלוקיה - מעיינות עדן

עין סלוקיה
רוצים להרוות את צמאונכם במים מינרלים? בואו למעיינות סלוקיה ותראו מהיכן הכל מתחיל..

עיינות עדן הם למעשה נביעות של מים רבים אשר למעשה מהווים את המקור הגדול של מפעל המים המינרלים - "מי עדן" .
מסלול נחמד קל ונוח עם הרבה מים ומתאים למשפחות, הוא מעיין סלוקיה הנמצא ברמת הגולן מדובר בסדרת מעיינות צוננים וקרים צלולים כיין .

האווירה במקום מרנינה ומספקת שלווה ושקט -ניתן למצוא פינות חמד רבות על שפת הבריכות העגולות בשמורה והמפלים שעוברים בין הבריכות . סביב צמחייה עשירה האופיינית ליד מקורות מים : שיחי פטל, עצי אקליפטוס, עצי דקל, מעבר לכך במקום יש גשרי אבן קטנים המחברים בין 2 חלקי הבריכה. כלל השבילים בשמורה מרוצפים ומוצלים, מה שמהווה מפלט אידיאלי בימי הקיץ הלוהטים ונותן זריקת התרעננות.

מעיינות עדן בגולן

האתר עצמו מטופח ונקי מאוד והוקם ע"י חברת "מי עדן", בכניסה כמו במרבית האתרים ברמת הגולן יש בסטה חביבה עם מוכר דרוזי המסביר את פני המטיילים ומציע להם לרכוש דבש, זיתים ושמן זית ועוד. הוראות הגעה : ניסע על כביש 87 (הכביש שמוביל לרמת הגולן).

בצומת קצרין דרום נמשיך קצת ישר לאחר נסיעה קצרה נבחין בשלט "מעיינות עדן" סלוקיה, ניסע בעקבותיו.(פארק מעיינות עדן זה שוכן בקרבת העיר קצרין)לאחר הליכה קצרה בפארק, תזהו מידית את הבריכות וילדיכם יוכלו לשכשך רגלים ולטבול את מחצית גופם במים הנאה מרעננת מובטחת לכם ולילדכם.

למעיינות צורות שונות ומעניינות : אובאליים, עגולים, מרובעים. בתחתית המעיינות תבחינו ואף תרגישו באבני הבזלת השחורה .סמוך לשפיעת המים, ניתן לצפות בסרטנים ובדגים השוחים להנאתם במימי הבריכה, על חשש מהסרטנים, אילו סרטנים קטנים של מים מתוקים.

עין סלוקיה

סביבכם תראו צמחיה עשירה להפליא במשך כל השנה בעקבות המים הרבים שבמקום. הרעיון פה הוא לא להעביר יום שלם מאחר ומדובר במסלול קליל וקצר, מתאים לארוחה קלה בין טיולים ואתנחתא לפני או אחרי אחד המסלולים הקשים יותר.
למי מיועד: למטייל עם משפחה שילדיו רוצים להתרענן במים זכים. הכניסה בחינם. יש נגישות עם עגלות ולנכים - ישנם שבילים מוסדרים.
טיולים נוספים שניתן לעשות בסביבה : שמורת יהודיה, בריכת המשושים, מאגר עורבים, נחל להבות הבשן ; עין תינה - עין דיבשה

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *