חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

נחל זוויתן תחתון בריכת המשושים

בריכת המשושים
בריכת המשושים - הבריכה הקרה בישראל נמצאת בדיוק כאן, בריכה טבעית לחלוטין עם חיפויי אבן בצורות ייחודיות .

בימי הקיץ החמים, שהגוף נושק לטמפרטורות שלא יאמנו והדבר היחידי שהייתם רוצים זה לקפוץ לאיזה בריכה קרירה אבל בלי כלור ובלי שרואים את הרגלים של כל השוחים. אז מתאים טיול משפחות של מים שופעים צלולים וקרים במשך כל השנה, האזור העונה להגדרה זו נמצא ברמת הגולן ונקרא בריכת המשושים.

המסלול הוא בין הנפוצים והמוכרים ברמת הגולן והוא טיול מים מרענן ומצנן, בריכת המשושים היא למעשה אחת הבריכות הגדולות והעמוקות ברמת הגולן היא נהנית משפיעת מים במהלך כל השנה מנחל הזויתן התחתון שמגיע אלינו משמורת יהודיה.

כמה דברים על המסלול ראשית יש להצטייד בכובע ומי שתייה נעלי הליכה נוחות ושמן שיזוף, מומלץ להצטייד בסנדלים על-מנת להיכנס לבריכה הקרירה והצוננת. קיימות לפנינו שתי אפשריות: אחת למטיבי לכת מדובר במסלול שאינו מעגלי שאורך בין 6 ל 7 שעות, מסלול זה מתחיל מחניון יהודיה העליון.

השנייה, מסלול קצר שמומלץ יותר למשפחות ולמי שרוצה להגיע מהר לבריכה, יגיע ישירות ל"חניון המשושים" דרך הכביש שמוביל לחד-נס, מי שמגיע דרך חניון יהודיה העליון- ייסע דרך כביש 87 חזרה לכיוון צומת יהודיה, ימשיך ישר לכיוון צומת בית צידה שם יפנה ימינה יטפס עם הכביש יעבור את היישוב חד-נס לאחר כ- 3 ק"מ יבחין בשילוט ימינה לדרך עפר שאח"כ נעשית טובה יותר, דרך זו מסומנת בסימון שחור ומובילה לחניון יהודיה.

בריכת המשושים רמת הגולן

בריכת המשושים

סלעי הבריכה כפי שהנכם רואים, דומים למנסרה, הפאות של הבריכה עשויה תבליטי סלע מיוחדים בצורתם וכזו בריכה אינה קיימת בשום מקום בישראל.

בריכת המשושים ברמת הגולן

לאחר שנגיע לחניון נחנה את רכבינו, נעמיס את התרמיל על הגב, נצטייד בכל מה שציינתי ויאללה נתחיל ללכת לפי שילוט ההכוונה לבריכה. זמן ההגעה לבריכה אורך כ 30 -50 דקות, תלוי כמובן בקצב ההליכה, חשוב להזכיר ולציין כי יש להגיע לפני השעה 15:00 לשמורה, כי השמורה נסגרת לנכנסים, שעתיים לפני הסגירה הפורמאלית, שעה 17:00, ולכן רק עד השעה 15:00 ניתן להיכנס לשמורה.

הדרך לבריכה היא דרך נופית האופיינית לרמת הגולן ומלווה בכפלי הרים ,וצמחייה ירוקה בוהקת עבותה. הדרך לבריכה היא בירידה ולכן היא קלה יותר, לעומתה הדרך חזרה היא קשה הרבה יותר כי כולה בעלייה, אז קחו זאת בחשבון. טיפ נוסף : תאכלו טוב לפני שאתם יורדים לבריכה כי אנשי רשות שמורות הטבע לא מאפשרים להוריד אוכל לשטח הבריכה .
מקווה שטיפים אילו יעזרו לכם !!!שיהיה לכם קיץ רטוב ומהנה.

כניסה כרוכה בתשלום: כן שייך לרשות הטבע והגנים. למי מיועד: למטייל מטיב הלכת הבנוי להליכה מאומצת בעליות וירידות. הכניסה בתשלום - המקום הוא שמורה, המנוהלת על-ידי רשות הטבע והגנים. עונה : קיץ.
למי מתאים: מטיבי לכת, זוגות ,משפחות עם ילדים(עדיף גדולים מספיק ללכת עצמאית).

מסלולים בסביבה: שמורת טבע מג'רסה, עין איוב; השביל התלוי בבניאס.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *