חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

24 ביולי 2011

חוף דור - שמורת טבע חוף הבונים

חוף הבונים
חוף  דור הוא חוף המתאים לקמפינג והוא היפה  היפה ביותר בן רצועות החוף של ישראל, הוא משלב חוף ים יחד עם שמורת טבע נהדרת בעלת נופים פראיים ובתוליים.
טיולים במישור החוף, שמורת חוף הבונים, חוף דור, היא למעשה אחת משמורות הטבע היחידות עם רצועת חוף מרשימה ביופייה בחופי הים התיכון בישראל, הרוח והגלים הכו בחוזקה כפטיש על סדן, על הכורכר שמעל פני הים ויצרו מפרצונים מדהימים, שוניות ועוד.

ובתוך שמורת הטבע הזו שוכנת המערה כחולה, זהו נקיק ארוך המחופה בסלע ובתוכו להקות דגיגים ושונות ים בצבע אדום בוהק. כל האזור הוא ריף ים תיכוני יחודי ונרחב שמקיים חיים של בעלי חיים ימיים רבים כגון : דגי סלע, סרטנים, חסילונים ועוד.

באזור עצמו יש גאות ושפל, דבר המשפיע על אוכלוסיות בעלי החיים הימיים השוכנים כאן ולשעות הפעילות שלהם. בעלי החיים יבשתיים נוספים השוכנים במקום הם שועלים .במקום ניתן למצוא צמחים ייחודיים שעמידים לרוח ולמליחות שמביא איתו הים כגון : חבצלת החוף .

מעבר להיותו שמורת טבע המקום הוא חוף רחצה עם שוניות תכולות רכסי כורכר וחול נעים המהווה גן עדן לילדים קטנים.
המקום משמש בחודשי הקיץ כאתר קמפינג למשפחות המלצתי החמה היא להגיע בשעות אחה"צ המוקדמות לתפוס מקום טוב בקרבת החוף ומה שנותר זה להתמקם עם אוהל מרווח, מנגל מאובזר, בשרים, בירות, חברים טובים כיסאות ים והנה הנאה צרופה מובטחת לכם .

החוויה המופלאה, לטעמי לפחות, זה רחצה לילית המים חמימים הכוכבים זוהרים ומבריקים, פשוט חוויה מרנינה וכיפית לכל הגילאים. היתרון הגדול של חוף זה, לילדים יש תעסוקה מתמדת, אם זה בין השוניות
ואם בחוף עצמו כך שזה מאפשר להורים לתפוס כמה רגעי שלווה ונחת.

שמורת הבונים

חוף הבונים הוא חלק בלתי נפרד משמורת חוף דור שבה ישנם שרידי הנמל העתיק "תל דור".

גלים בחוף הבונים

חוף הבונים מרהיב

חוף הבונים

בקמפינג חוף הבונים- דור יש קפיטריה עם סככה ענקית שולחנות, מלתחות, שירותים שמתוחזקים היטב ונקיים, מקלחות, אמנם עם מים קרים בלבד, אבל זה בסדר בימי הקיץ לוהטים. המלצה חמה נוספת: לפרוק את הציוד מהרכב לא בשעות השיא כי זה טיפה קשה ללכת בחום בחול עם ציוד ובהתקפלות מומלץ לעשות זאת בשעות הבוקר להחזיר ציוד לרכב ואז אפשר להשאיר שמשייה וקצת ציוד לרחצה בים.

למי שרוצה לעשות את המסלול למערה הכחולה, יש לעלות על רכס הכורכר הדרומי, לתצפית על השמורה כולה ומשם אפשר להמשיך במסלול המסומן לכיוון "המערה הכחולה". מדובר על הליכה של בין רבע -חצי שעה לכיוון מי שרצה לעשות המסלול המעגלי המלא מדובר על כשעתיים .

למי מיועד: למטייל הנופש שמחפש סתלבט, רוגע אך גם קצת רצועת חוף פראית עתירת מפרצים, אוהבי לינת שטח וקמפינג, משפחות עם ילדים.

הוראות הגעה לשמורת חוף הבונים- חוף דור :ניתן להגיע לשמורת חוף הבונים דרך כביש מס 4, ממשיכים אחרי צומת פורידיס צפונה כל זמן ישר עד שמבחינים בשלט המורה על פנייה שמאלה לכיוון חוף הבונים. רצוי להצטייד בקרם הגנה, כי חם נורא בקיץ לידיעה הקמפינג הוא רק בחודשי הקיץ המחיר לכלי רכב הוא 60 ש"ח בהחלט מחיר שווה לכל נפש.


מה בסביבה: נחל התנינים.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *