חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

מעיינות - עין צובה

עין צובה
בניקבה ליד קיבוץ צובה ביקרתם? אז שאתם קופצים לאזור והילדים קופצים בקיפצובה מומלץ להגיע לפה.

טיולים בירושלים, עין צובה הוא מסלול נחמד קליל מתאים בעיקר למשפחות עם ילדים קטנים למרות שגם גדולים יותר יוכלו להנות מהנקבה, מדובר על מעיין נקבה שבסופו בריכת איגום, המסלול למעיין נוח מאוד להליכה, לאורכו ניתן להבחין איך נוצלו המים להשקיית מטעים, ועל המקום שהפך לאתר שיחזור לחקלאות עתיקה.

קצת על הסביבה והתופעות הגאולוגיות השונות שהתרחשו בה, מעיינות השכבה אשר בהר זרמו מתוך הניקבות, כלומר מתחת לאדמה לתוך בריכה שנוצרה כתוצאה מכך כפי שהנכם רואים בתמונה. במקום ברזי שתייה (בעין צובה) וספסלים מוצלים.

עין צובה

ניקבת עין צובה

אופן הגעה : נכנסים לתוך הקיבוץ בכיכר ניסע ישר, מימין בית הארחה, לאחר כ 400 מטר נגיע לחניית המפעל. נעקוף את המפעל מימין, לכביש קטן עם שלט ירוק: "עין צובה" נמשיך בכביש מפותל כקילומטר, משמאל מטע.

עד לפנייה ימינה לחניון. פה נשאיר את הרכב, ונרד בשביל מסומן ירוק כ- 300 מטר עד פיצול, פונים ימינה והולכים כ- 50 מטר עד לשלט למעיין. הנקבות נעולות, יש צורך בתיאום עם הקיבוץ שימו לב שעות הפתיחה של המקום : בימי שבת בין 11:00 -15:00.

במקום יש כרמים עם ענבים שחורות שבאזור מסוים מותרים לקטיף כנ"ל תאנים .באזור המגודר יש נקטרינות, תפוחים ואגסים שאסורים לקטיפה. מסלול : הרי ירושלים סטף, מפת סימון 9 -הפרוזדור ירושלים. אורך המסלול למעיין : כ 1 ק"מ, דרכי גישה :דרך קיבוץ צובה, אורך הניקבה -כ 11 מטר. הודעה חשובה משנת 2016 הכניסה לניקבה נחסמה - ולא נגבה תשלום עבור הכניסה.

מקומות בסביבה: הסטף ועין בכורה; עין לימון; עין חמד.

2 comments:

 1. לאיזה גילאים מתאים?
  מתאים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ?

  השבמחק
 2. המסלול אפשרי לילדים עם צרכים מיוחדים קלים ,
  יש שביל קצר עם ירידה רגלית של כ200 מטר ואחכ כניסה לתוך הניקבה דרך פתח אנכי יתכן ובעייתי לאוכלוסיית הנכים כי צריך ללכת בתוך הניקבה ..
  לגבי גילאים לדעתי לגילאים צעירים יותר 3-5
  גדולים יותר השתעממו ..

  השבמחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *