21 באוגוסט 2011

טיולים בארץ

טיולים בירושלים - מנהרות הכותל


מנהרות הכותל

בואו והיכנסו לתוך מנהרת הזמן 2000 שנה ותגלו הרבה על מה שלא ידעתם על המקורות הקדומים של אבות אבותיכם..

טיולים בירושלים, מנהרות הכותל מתארות את שרשרת הדורות בצורה נהירה מאוד, תיאור מהלך של 3000 שנים, אודות ירושלים. והכל מתואר על ידי מייצגי זככוית מיוחדים ובצורה אומנותית המקנות למקום אופי היסטורי ומשמעותי מאוד. במקום 8 חדרים מרגע בו נברא העולם, כל חדר מתאר חלק בתולדות העם היהודי, לדוגמא, בית ראשון, בית שני, השואה והתקומה ועוד.

בסוף הביקור מופע אורקולי משנת 1967, מועד שחרור ירושלים. בואו נצלול קצת אחורה בזמן אל מציאות שונה לחלוטין מזו המוכרת לנו היום של סמארטפונים, טרקטורים, מנופים ושאר אמצעים טכנולוגיים הקיימים כיום. נגלה עולם שלם של מחילות ומנהרות שנתגלו במקום בעלי גוון ייחודי מאוד,אובייקטים אשר נשתמרו בשלמותם מלפני כ- 2000 שנה, תקופת בית שני שהוקם ע"י הורדוס.

במקום ניתן לראות עמודים משיש שנשתמרו,גם כן, בצורה יפה ורצפה ייחודית. פסגת הסיור הייחודי הזה מתגלה למבקר בעת חשיפת אחת מאבני הכותל שאורכה כ 16 מטר ומשקלה כ 600 טון .עד היום ההיסטוריונים וארכיאולוגים לא הצליחו להבין איך העבירו, הפועלים הקדמונים, את האבן הכבדה הזו לשם בשיטות העבודה של פעם.

במקום יש גם בריכת מים שהקים הורדוס אשר שימשה כחלק מהחפיר סביב מצודת אנטוניה לעצירת פולשים. אטרקציות נוספות במקום, התעלה החשמונאית, תעלה באורך כ- 80 מטר מהמאה 70 לספירה, התעלה שימשה לניקוז והובלת מים לבירה החשמונאית. שער וורן, זהו השער הקרוב ביותר לקודש הקודשים, בתוך בית המקדש הקדום היה חדר אחד שרק הכהן הורשה להיכנס אליו אחת לתקופה ושער זה קרוב מאוד אליו.

במקום אתרים מעניינים נוספים שיתוארו לכם על ידי המדריך באתר כגון : המחצבה, אולם ההרודיוני, הרחוב המרוצף, קשת ווילסון, מעבר הסתרים ועוד. יש להזמין מקומות מראש לסיורים מאחר שמדובר בסיורים מודרכים.
פרטים בקישור הבא : הקרן למורשת הכותל המערבי  הכניסה למנהרות הכותל היא ליד השירותים ובכניסה לאזור התפילה של הגברים, בצד שמאל .יש סיורי בוקר וערב אני באופן אישי העדפתי את הערב.
מה בסביבה: גן החיות התנכי; עמק הצבאים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו