חפש/י מסלול טיול

11 בספטמבר 2011

טיולים בארץ

טיולים בדרום - מכתש רמון - מצפה רמון


מכתש רמון

להרגיש כמו חלל גם בלי להיות שם באמת ? מכתש רמון משרה אווירת קוסמוס בשילוב עם מרכז רמון זה מושלם.

טיולים בדרום, מכתש רמון, תופעה גאולוגית ייחודית ביותר בישראל ואחד משלושת המכתשים הגדולים הדומיננטיים בישראל באזור הדרום :המכתש הקטן, המכתש הגדול ומכתש רמון, זה האחרון, עוצר נשימה, פותח את הנשמה והלב ומאפשר להציץ ולהביט לתוך לוע האדמה.

מכתש רמון שוכן בקרבת היישוב מצפה רמון, אורך המכתש כ-40 ק"מ, רוחבו כ-9 ק"מ ועומקו היחסי כ-400 מטר. לאחר היווצרותו של המכתש נחשפו שכבות סלע מעניינות ביותר, סלעי משקע ימי של גיר ודולומיט. בעלי החיים במקום הם בעיקר חמורי בר. אטרקציה נוספת היא מרכז מבקרים מצפה רמון , אשר הוקם לזכרו של אל"מ אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון. במרכז המבקרים הסברים אור קוליים ומוחשיים המתארים בפרוטרוט, איך נוצר המכתש ? איזה שכבות סלע נוצרו? ועוד .

אטרקציה נוספת בסמוך למרכז המבקרים, מעניינת ביותר המכילה פסלים סביבתיים לצידה היא "דרך הפסלים ", דרך עפר אותה ניתן לראות עם רכב, לעצור בצידי הדרך להביט בפסלים ובמכתש המרהיב ולהנות מהנוף המשגע "דרך הפסלים" , ממוקמת מול המכתש ליד חורשת עצים. אטרקציה נוספת באזור, היא חי בר רמון : מקום נחמד מאוד לבילוי עם הילדים במקום ניתן לראות : נחשים, קיפודים ועוד. מקומות לינה בקרב מצפה רמון, מומלץ לישון עם הילדים באחד מהחאנים באזור או בבית מלון בעיר מצפה רמון, "פונדק רמון".

עונה מומלצת : מרץ -אפריל או ספטמבר- אוקטובר שיותר נעים .הוראות הגעה : ניסע בכביש מספר 40 המוביל מבאר שבע אל מצפה רמון נמשיך כל העת עם השילוט .מרכז המבקרים רמון נמצא ביציאה ממצפה רמון , לכיוון הירידה למכתש נמצא.
לאילו מבינכם שאוהבים גם ללכת ניתן ללכת לראות מאובנים בקיר האמוניטים : מדובר על מסלול של בערך 1.5 ק"מ כשעה הליכה .אפשרויות נוספות טיול גי'פים בתוך מכתש רמון : חוויה מיוחדת במינה. מקומות נוספים לטיול באזור יתוארו בפוסט הבא : המנסרה ונחלים נוספים מעניינים באזור.

לשאלות נוספות הנכם מוזמנים להגיב לפוסט בבלוג והשתדל לענות בהקדם. למי מיועד: למטייל אוהב בעלי חיים וזה שהמדבר עושה לו את זה. לסיכום: חובה לעבור כאן עם אתם בתנועת בטיולים בדרום.

מה בסביבה: הר גמל, גן לאומי עין עבדת ,מעיינות עין עבדת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו