חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

3 בנובמבר 2011

מערת התאומים - נחל מערה


מערת התאומים
שמעתם על התאומים שחיו באושר ועושר בתוך מערה? זה הזמן לבקר באחד משבילי הטיול הקסומים אשר בהר.


טיולים בירושלים, נחל המערה שוכן בהרי יהודה בשמורת הטבע נחל דולב. במקום מעיינות נסתרים, מבצר קדום ועתיק, מערות גיר ומסלול הליכה מעגלי שאורכו כ 3 ק"מ. המסלול עצמו מרהיב ביופיו ומומלץ בעיקר בתקופת האביב שהכל פורח.

במהלך המסלול נראה מערכת ניקבות ומעיין ניקבה שלמעשה בעבר שימש לצורך השקייה ושתייה לבקר וצאן .עוד במקום צמחייה ייחודית לשמורת דולב כגון: עצי אלה, חרוב, אלון, חורש טבעי ים תיכוני. את המסלול נחל מצידו הימני של בית הקברות ונחל בצעידה בשביל האדום.

לאחר כ 20 דקות הליכה בקצב מתון וסביר נגיע לעין בית עיתאב (עין חוד) במקום מבנה אבן עם מעיין בתוכו. מסביבו נבחין בעצים אופייניים לבוסתן כגון : זיתים ושקדים, ניתן לעשות הפסקה קצרה במקום ומשם להמשיך מערבה לעבר מערת קולמבריום. נמשיך לטפס בשביל ונגיע לחרבת בית עיתאב- מבצר עתיק מהתקופה הצלבנית.מפה ניתן לחזור לרכב, מסלול מעגלי להשתלב אחרי המסלול האדום עם המסלול הכחול. או להמשיך רגלית למערת התאומים -דרך לא קצרה כ-7 ק"מ .
הוראות הגעה לנחל המערה : מהכניסה הצפונית לבית שמש על כביש 38 (שער הגיא - בית שמש- בית גוברין), פונים מזרחה (בעקבות השילוט לעבר אזור התעשייה). עם כביש זה (3855) עוברים את בית שמש וממשיכים עד לפניה שמאלה [1] לעבר נס הרים. מצומת זו פונים ומתחילים לטפס עם הכביש (3866). 

לאחר 9 ק"מ נסיעה, רואים מצד ימין שלט חום המפנה לעבר חרבת בית עיטאב עם סימון שבילים כחול עליו. אם פספסת, תגיעו לאחר 300 מטרים, בצד שמאל של הדרך תחנת מידע של רשות הטבע והגנים [3]. ניתן לחנות את הרכב או בתחנת המידע או בסמוך לבית הקברות (300 מטרים הבדל). שימו לב בתחילת המסלול יש שלט ירוק שעליו כתוב נחל המערה .
תהנו,מה בסביבה: עין תנור- עין מטע ; עין מסילה ודרך בורמה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה