חפש/י מסלול טיול

17 בנובמבר 2011

טיולים בארץ

הגבעות הדרומיות מודיעין

 הגבעות הדרומיות

ההרים תירקדו כאיילים גבעות כבני צאן, בואו לבקר בגבעות מוריקות שסביבכם שקדיות לבנות להפליא.

טיול לשבת, הגבעות הדרומיות אשר ממוקמות לצידה של העיר מודיעין -מכבים רעות. טיול זה מוגדר כטיול קל ומשלב בורות מים פעילים, מערות, עתיקות, שקדיות(בעונה), רקפות, הרבה ירוק. בהחלט מומלץ בתור, טיול עם ילדים, בעיקר בגלל הקרבה והקלות שבטיול.

ליתר דיוק מיקום השמורה בתוך העיר מודיעין, דרומית לשכונת בוכמן ולרעות, שכונות היוקרה, והן בהחלט אטרקציה מעניינת, הכוונה כמובן לגבעות, בייחוד בתום תקופת הגשמים ובתקופת האביב.

אתר זה הוא חלק מהפרוזדור האקולוגי בין מודיעין לירושלים. בגבעות אילו פריחה מרשימה של אירוסים ,רקפות ,כלניות ,פרגים סביונים ועוד .לקראת סוף החורף (אזור ינואר פברואר) גם השקדיות לובשות לבן. במקום ישנם מיני בעלי חיים רבים : ציפורים, איילים, שועלים ועוד. מבנים ארכאולוגיים, מתקני חקלאות עתיקים ושרידי בוסתנים ניתן לראות את : עמק איילון, פארק קנדה והרי ירושלים.

לטעמי האטרקציה הגדולה עבור הילדים היא באר מים פעילה שניתן לשאוב ממנה מים בעזרת קופסת שימורים, באמצעות חבל המחובר לבאר. אנחנו אפילו הסתכנו וטעמנו מהם עם מטיילים נוספים, טעמם ייחודי ומתוק מאוד.
אני באופן אישי שתיתי ונשארתי בחיים.

(אבל ראו הוזהרתם ככלל אין זו המלצה לשתות ממקור מים לא ידוע).
במקום תבחינו במספר מערות קטנות ומעניינות ניתן להיכנס רק שלגדולים בינינו יהיה קצת קשה כי הן לא מאוד גדולות אבל מרשימות כן.הוראות הגעה למקום, ישנן 2 אפשרויות :
ניסע לכניסה הדרומית למודיעין, אם אתם מגיעים מכביש ירושלים -ת"א (כביש 1)
רדו במחלף לטרון המשיכו בנסיעה לכיוון פארק קנדה (כיוון צפון), תחלפו על פניו ותיסעו עם השילוט לכיוון מודיעין, כביש 3, לאחר מכן נפנה שמאלה עם השילוט למודיעין. ממש לפני הכניסה לתוך העיר(רמזור ראשון).

ישנה שכונה שנקראת בוכמן, שם נפנה ימינה לשדרות מנחם בגין, ברגע שנגיע לכיכר הראשונה נבחין בצד ימין במורד תלול עם שלט הגבעות הדרומיות ניתן להחנות את הרכב על הכורכר ולרדת רגלית במורד ולהמשיך ללכת בשביל.

אפשרות שנייה : קצת יותר מסודרת היא פשוט להמשיך עוד כ 2 כיכרות ואז כיכר לפני הכניסה לרעות תבחינו במבנה ,דמוי בוטקה. בדיוק לידו בתוך הכיכר תבחינו בשלט עם גדר תיל, הגבעות הדרומיות נחצה את הגדר ונמשיך עם השביל. מסלולי

לסיכום לא לשכוח : קרם הגנה, מים, כובע ומצב רוח.

למי מתאים: מעולה כאטרקציות לילדים.
אהבתם? מוזמנים לסמן לי לייק בדף גם בפייסבוק: בא לי לטייל בארץ ישראל.
מה בסביבה: בלוג טיולים בארץ; נחל מודיעים; גבעת שר.

תגובה 1:

  1. עינת חסון2/09/2013

    שלום גיל. אני מחפשת אתר, באזור מודיעין לטיול משפחות. טיול עם הרבה משתתפים, יותר נכון בהגדרתו - צעדה. הצעדה תהיה בחול המועד פסח ( לזכרו של אחי ) הייתי שמחה לשמוע פרטים על - מסלול, אורכו, מתאים לעגלות, האם ישנו מיקום כינוס שניתן לשבת ולשיר / לדבר ועוד.

    תודה מראש - עינת חסון ( einathasson@walla.com )

    השבמחק

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו