חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיול לילי במעיינות בדרום ים המלח

טיול לילי בעין בוקק
מיהו הנחל שנשפך מהר בן נשר ונשפך הישר לתוך ים המלח? רמז נוסף נחל קטן בנחלי מדבר יהודה רק 15 ק"מ אורכו..

טיולים בים המלח, עין בוקק, למרות הקור העז שפקד אותנו במהלך נובמבר -דצמבר 2011, תקופה זו עדיין מתאימה לטיולים באזור דרום ים המלח. זאת בגלל המזג האוויר החם היחסי השורר במקום כל ימות השנה. הצעה לטיול ייחודי ומעניין ביותר, טיול לילי, הליכה לאור ירח לאורך ובתוך ערוץ נחל בוקק ולאחר מכן קינוח צעדה במיצר זוהר.

שני המסלולים קרובים אחד לשני ושוכנים בקרבת בתי המלון אשר בקרבת ים המלח, הטיול המתואר נעשה אמנם באופן מאורגן, אך כל מי שחשקה נפשו בטיול שכזה יכול לעשותו גם עם מספר מצומצם של אנשים. טיולנו מתחיל בשמורת עין בוקק הידועה, עין בוקק שוכנת בצוק תמרור.

ניתן להגיע לשמורה דרך ערד, אזור מצוק ההעתקים, יורדים לכיוון ים המלח ואז בצומת T ימינה, אילת ושמאלה, ירושלים  עין גדי, נפנה שמאלה לאחר כ-5 ק"מ נסיעה נגיע לחניון עפר רחב ידיים עם שילוט עין בוקק. נחנה את רכבינו ונחל בהליכה לתוך ערוץ הנחל, בהתאם לתוואי הנחל.

טיול ירח

טיול לילי

טיול לילי - עין בוקק

כפי שאתם רואים בתמונות הירח פשוט זרח באותו ערב והראות הייתה טובה אם זאת מאחר שהולכים בתוך הנחל יש סבך, סלעים, ענפים ושאר ירקות שעשויים להכשילכם ולהפילכם וזה לא נעים. לכן חשוב לבוא מצוידים היטב : פנס, נעליים סגורות,בגדי החלפה .להפתעתי הרבה המים בכלל לא היו קרים, כי מדובר במקום הנמוך ביותר בעולם .הזרימה הייתה נפלאה, אורך המסלול עד הנביעה, מעיין בוקק, כ-1.5 ק"מ לכל כיוון.

מומלץ שהצטרף לטיול שלכם אדם בעל רקע קרבי, כי עדיין מדובר על טיול בעלטה מוחלטת .כמובן יש לתאם עם חברה להגנת הטבע האם תנאי מזג אוויר ותנאי השטח במועד הטיול המתוכנן אפשריים בכלל. המסלול כולו עובר בתוך הנחל, אמנם מדובר על מפל מים שנע בין 10 ס"מ ל-40 ס"מ באזור הבריכה ולכן מדובר על טיול מים לכל דבר ועניין .

חשוב להצטייד בנעלי הליכה למים או לקשור שקיות לנעלי ההליכה. מי שיש לו עוד מרץ יכול לחזור חזרה בכביש ולהיכנס למצר זוהר מסלול הליכה חביב עם נוף מדברי טיפוסי. ולכל מי שגדול עליו להגיע בערב לטיול שכזה יכול באופן עצמאי לבוא בשעות היום ולעשות את המסלול אז גם רואים את יופיו והמבנה המיוחד של הנחל.

סיימתם את הטיול, נהנתם, עכשיו זה זמן ללכת לישון שנת ישרים במלון עין גדי. למי מיועד: בעיקר טיולי משפחות אבל גם לזוגות. מה הסביבה: נחל ערוגות; מעיינות חמים עין קדם ים המלח; עיינות צוקים.

תגובה 1:

  1. טיול מדברי לאור ירח זה פשוט משהו אחר. רציתי לקחת את אישתי ללילה רומנטי והירח המלא האחרון היה עצום במיוחד, אז בחרתי במדבר. בדקתי במפות ישראל ובחרתי במסלול קצר ליד ים המלח. כמובן שלסיום חזרה למלון להתחמם!

    השבמחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *