חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

אטרקציות לילדים - פארק נחל ענבה

פארק נחל ענבה
פארק נחל ענבה אשר בלב העיר מודיעין  הוא פארק מרהיב הכולל פסלי חיות מסתוריות קדומות שטרם נראו בארץ.

לאחר שנעלמו מהעולם לפני מיליוני שנים הם החליטו להפתיע ולהגיע לביקור. פארק ענבה הוא פארק אורבני, השוכן בלב ליבה של העיר מודיעין, בתוך שמורת טבע מופלאה, הקרויה וואדי ענבה.

השמורה מורכבת מאגם מלאכותי גדול, שלצידו זורם נחל ענבה, מי שימשיך את המסלול מערבה, מסלול שברובו אספלט, יפגוש במפלי מים שוצפים וקוצפים ובימי השיטפונות המקום כולו שופע מים בצידי המסלול ניתן להבחין ברקפות, עצי אורן, וסלעים המבריקים בעקבות הגשמים.

ניתן להמשיך וללכת עד סוף המסלול ולעבור את הגשר לכביש 431, כמו כן יש אפשרות לצאת מהמסלול הראשי ולצאת לטיול הררי בפסגות שבצידי הוואדי. טיול שכזה מומלץ מיד אחרי הגשם או במהלך הגשם שהזרימה בשיאה. על-מנת להגיע לפארק יש להגיע למרכז מודיעין, לעשות סיבוב פארסה בקניון ואז כביכול לצאת ממודיעין, קצת לפני הצומת המובילה לכביש 431, ניקח ימינה לחניון פתוח של פארק ענבה, נחנה את הרכב ונירד מטה לכיוון הפארק.

צמוד לאגם המלאכותי, הוקם פארק שעשועים מודרני ענק חינמי כמובן. עוד ברחבי הפארק הוצבו פסלי ענק של דינוזאורים שונים ומשונים כולל הסברים על כל סוג, לילדים זו אכן חוויה ייחודית. יש בפארק גם מזרקות מים המאפשרות לילדים וכן גם למבוגרים להשתעשע ולהתרענן תוך ריצה בין המזרקות הצבעוניות שבמרכזו של הפארק סמוך לאגם.

באגם המלאכותי ניתן להשכיר סירות פדלים ולשוט לצד הברווזים ודגי הזהב המקיימים אורח חיים שלו ופסטורלי בתוך האגם. בפארק זה גם מתקיימות הופעות במהלך חודשי הקיץ המאורגנים ע"י עיריית מודיעין והם חינמיים(מרביתם לפחות).
בפארק יש תאורה סולארית הדולקת במהלך הלילה ומאירה את השביל העובר לצד הנחל, שביל שניתן לעשותו ברגל או עם אופניים.

ובכן פארק ענבה הוא פרויקט הדגל של עיריית מודיעין ולא סתם מידי שבת צובאים את המקום אלפי משפחות ממודיעין ומחוצה לה. זהו בהחלט פארק מומלץ לבילוי משפחתי משותף בסופי השבוע לפיקניק ושעשוע.

נחל ענבה מודיעין

פסל בנחל ענבה

אגם נחל ענבה

נחל ענבה מסלול

נחל ענבה בחורף

פארק ענבה הופעות

למי מתאים: ילדים, משפחות, חובבי ריצה. מה בסביבה: גבעת שר; הגבעות הדרומיות מודיעין; גבעת התיתורה.

תגובה 1:

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *