23 ביוני 2012

טיולים בארץ

טיולים במרכז - נחל הירקון

נחל הירקון

הירקון זורם ונשפך לים, נחל יפהפה השוכן בלב הריאה של גוש דן.

טיולים במישור החוף, הקיץ איננו מרפה, השכם וערב לוהט מאוד, למרות זאת יש מספר טיולים חביבים שניתן לעשות, אחד מהם הוא טיול אופניים לאורך הירקון, את המסלול המתואר עשיתי לאחרונה. שכרתי אופניים באמצעות תל אופן, עיריית תל אביב הקימה מערך עצום של תחנות אופניים ברחבי העיר, אותן ניתן להשכיר ליום שלם ולהחליף בכל תחנה ..

את המסלול התחלתי בתחילת רחוב ראול ולנברג, בצד הפארק, ומיד כניסה לפארק הירקון, הרכיבה רובה נעשתה בצל כי לאורך הירקון יש המון עצים, דבר שמפחית את תחושת עומס החום .

במהלך הרכיבה על גדות הירקון עצרתי בנקודה מעניינת מאוד, "שבע התחנות", בעבר פעלה פה טחנת קמח אשר פעלה מאנרגיית זרימת המים, שמה הנוסף טחנת גריסה, באתר יש סכר-אבנים חביב וגשר-עץ מעל נתיב מים צר אשר ניתן לחלוף על פניו עם האופניים .

כפי שאתם רואים בתמונה האחרונה שלעיל :
מתוך 2 עיגולי האבן הגדולים זורמים המים דבר שאפשר להשתמש במים לצורך הפקת אנרגיה לטחנות הקמח.
את הרכיבה המרתקת והמהנה הזו המשכתי לכיוון שפך הירקון לים, בשנים האחרונות נמשכה הטיילת לכיוון צפון כך שניתן לרכוב לכיוון רידינג ונמל תעופה שדה דוב, את הטיול סיימתי בחוף תל ברוך שהיה עמוס לעייפה במתרחצים.

את הרכיבה חזרה למקום החנייה ניתן לעשות מהגדה השנייה של הירקון ואז לעבור לצד השני של נחל הירקון דרך אחד הגשרים .את המסלול, כמו ברוב טיולי האופניים, מומלץ להתחיל בשעות הבוקר.

מה בסביבה: יפו העתיקה, יפו אקספרס.

תגובה 1:

  1. וואו, זה כל כך יפה שזה לא נראה כמו מקום על מפת ארץ ישראל. אני חייבת להשכיר אופניים ולקחת את הילד לשם.
    איך עובד התל אופן הזה? שמעתי הרבה תלונות על השירות שלהם, אז אני לא יודעת אם כדאי לי לעשות מנוי.

    השבמחק

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו