חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיול לאורכו של נחל הירקון

נחל הירקון
הירקון זורם ונשפך לים... נחל יפהפה השוכן בלב הריאה של גוש דן והוא למעשה הנחל הגדול ביותר בישראל כיום

טיולים במישור החוף, הקיץ איננו מרפה, השכם וערב לוהט מאוד, למרות זאת יש מספר טיולים חביבים שניתן לעשות, אחד מהם הוא טיול אופניים לאורך הירקון, את המסלול המתואר עשיתי לאחרונה. שכרתי אופניים באמצעות תל אופן, עיריית תל אביב הקימה מערך עצום של תחנות אופניים ברחבי העיר, אותן ניתן להשכיר ליום שלם ולהחליף בכל תחנה ..

את המסלול התחלתי בתחילת רחוב ראול ולנברג, בצד הפארק, ומיד כניסה לפארק הירקון, הרכיבה רובה נעשתה בצל כי לאורך הירקון יש המון עצים, דבר שמפחית את תחושת עומס החום. במהלך הרכיבה על גדות הירקון עצרתי בנקודה מעניינת מאוד, "שבע התחנות", בעבר פעלה פה טחנת קמח אשר פעלה מאנרגיית זרימת המים, שמה הנוסף טחנת גריסה, באתר יש סכר-אבנים חביב וגשר-עץ מעל נתיב מים צר אשר ניתן לחלוף על פניו עם האופניים .

הליכה לאורך נחל הירקון

רכיבת אופניים לאורך הירקון

טיול משפחתי בירקון

פארק הירקון - האגם

הירקון זורם ונשפך לים

הטחנות בנחל הירקון

כפי שאתם רואים בתמונה האחרונה שלעיל :
מתוך 2 עיגולי האבן הגדולים זורמים המים דבר שאפשר להשתמש במים לצורך הפקת אנרגיה לטחנות הקמח.
את הרכיבה המרתקת והמהנה הזו המשכתי לכיוון שפך הירקון לים, בשנים האחרונות נמשכה הטיילת לכיוון צפון כך שניתן לרכוב לכיוון רידינג ונמל תעופה שדה דוב, את הטיול סיימתי בחוף תל ברוך שהיה עמוס לעייפה במתרחצים.

שייט סירות בירקון

שפך הירקון -רידינג

את הרכיבה חזרה למקום החנייה ניתן לעשות מהגדה השנייה של הירקון ואז לעבור לצד השני של נחל הירקון דרך אחד הגשרים .את המסלול, כמו ברוב טיולי האופניים, מומלץ להתחיל בשעות הבוקר.

מה בסביבה: יפו העתיקה, יפו אקספרס;פארק אריאל שרון

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *