חפש/י מסלול טיול

16 בדצמבר 2012

טיולים בארץ

טיולים בצפון - נצרת - כנסיית הבשורה

כנסיית הבשורה בנצרת
ישו ערש הנצרות, כאן יש אתרים דתיים היסטוריים מאוד מרשימים וייחודיים

נצרת, עיר ציורית מיוחדת במינה, אוצרת בתוכה, היסטוריה עשירה ועתיקת יומין, נצרת, שוכנת בלב ליבו של הגליל התחתון, עיר מאוד מרשימה בעלת צביון נוצרי.

גם האתרים והמקומות השוכנים בה הם בעלי אופי נוצרי טיפוסי כגון : כנסיות, חצרות עם עצי אשוח, שווקים ססגוניים,רחובות וסמטאות מיוחדים, פסלים ומבנים ארכיטקטוניים מיוחדים ועוד. עיר זו סואנת וזוכה לביקורים רבים של תיירים וצליינים מכל רחבי העולם ,בשל כך שישו נולד כאן, בעיקר בחג המולד שחל בעיצומו של החורף .זאת למרות העובדה המעניינת ש 70% מתושבי העיר הם מוסלמים. בשנת 2000 שהאפיפיור ביקר כאן העיר עברה שדרוג רציני שמומן בחלקו ע"י הוותיקן. את סיורנו נחל במקום שנקרא דרך הצליינים זהו רחובה הראשי של נצרת כך נראה עץ האשוח הדקורטיבי בכיכר המעיין בטיול בנצרת בשנת -2012.בדרך נבחין באתרים מיוחדים כמו מעיין מרים, "כנסיית הבשורה האורתודוקסית", כנסייה מרשימה בתוכה מעיין זורם ומפעפע ,"כנסיית הבשורה הקתולית" כנסייה מרשימה ביופיה עם ויטרינות בצבעים שונים בגובה 2 קומות עם מערה בתוכה ופסיפסים של נצרות מכל מדינות העולם בחצר הכנסייה.

ומה תמצאו בכנסייה: ויטרינות ססגוניות ברוח התקופה, ציורים על קירות , פסלים של האפיפיור, ישן וחדש תחת אותה קורת גג, פסל של מריה הקדושה, תא וידוי. קצת תמונות להתרשמות :

כנסיות הבשורה נקראות כך בגלל הבשורה שניתנה למרים, אימו של ישו, שהייתה בהריון ע"י המלאך גבריאל בעיר זו ולכן כל סיפור הנצרות מתחיל כאן.

משם נמשיך לשוק המקומי הסמוך לכנסיית הבשורה, נריח ריחות ארומתיים של קפה קלוי בכל פינה נתרשם מהשפע והמגוון ומהסמטאות שלו.

את טיולנו נקנח בסדנת קדרות אצל "לפאחורת מוסמאר" מדובר במשפחה דור שלישי אשר עוסקים בקדרות מחמר. במהלך הסדנה שמענו את הסיפור על המשפחה , לבשנו בגדים אותנטיים ועשינו חפאלה, קיבלנו הסבר על תהליך הכנת כדים וראינו איך מכינים כד עם מכונה בת 70 שנה, לאחר מכן הילדים מאוד נהנו שהכינו בעצמם כד מחמר.מבחינה טופוגרפית נצרת שוכנת בין רכס הרי נצרת , הכולל את ההרים : הר דבורה, הר כסולות, הר הקפיצה והר יונה. הנוף הנשקף סביב הוא יפה וירוק.

הזמן הטוב ביותר לבוא לנצרת זה בתקופת חג המולד או קצת לפני העיר כולה לובשת חג , עצי אשוח ענק מעטרים אותה ,עם מנורות מהבהבות , בובות "סנטה קלאוס" מבצבצות בכל חנות. מומלץ באזור חג המולד להגיע לנצרת ולשבצה כחלק אינטגרלי מחופשתכם ומטיולים בצפון שלכם.

מה בסביבה: נחל ציפורי; הר הקפיצה; מערת אל קילאי.

2 comments:

 1. השנה לקראת חג המולד החלטנו לנסוע גם כן לבקר בנצרת. האמת שאף פעם לא הייתי בה בתקופה זו והיא בטח יפה מאד. אני רק מקווה שעל המפה נמצא מקום לישון עם כל הנוצרים שמגיעים לעיר.

  השבמחק
 2. היי גל,
  אני אף פעם לא הייתי בנצרת.
  נראה שמאוד מעניין שם, חייבים לראות את המקום מקרוב.
  תודה על הסקירה שלך.

  השבמחק

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו