חפש/י מסלול טיול

3 בינואר 2013

טיולים בארץ

קיסריה

קיסריה

הקיסר נפל על הראש, בואו להכיר את מפעלו העצום של הורדוס בהיסטוריה של ארץ ישראל הקדומה -קיסריה. 

טיול לשבת, קיסריה היא אחת מאתרי העתיקות שהשתמרו בצורה מאוד גבוהה בארץ ישראל, קיסריה היא אתר מיוחד מאוד לביקור. גן לאומי קיסריה מאגד בתוכו, עתיקות, נמל עתיק, חוף ים, מופע אור קולי תלת ממדי, מסעדות ונקודת תצפית יפהפייה על הים התיכון והוא כיום תחת ניהולה המסור של רשות שמורות הטבע .

לתייר המטייל בגן לאומי קיימים 3 מוקדים מרכזיים לביקור :הראשון : הנמל העתיק. השני : התאטרון הרומי. השלישי : שרידי העיר הרומית. לגן הלאומי 2 כניסות : הדרומית, המיועדת גם לנכים או לעגלות עם תינוקות, דרך מישורית לחלוטין .
משם נגיע ישירות לרחבת התאטרון ששוכנת מול הים שם נראה שרידי עמודים שנשתמרו. והשנייה, הצפונית שקצת פחות נגישה מאחר שיש שהריצוף הוא סוג של סלעים, על-מנת לשוות למקום חזות של פעם.

קצת היסטוריה של המקום המיתולוגי: העיר קיסריה הוקמה בתקופה ההלניסטית, הוקם שם יישוב פניקי במאה ה 3 לפני הספירה, שנקרא סטרטנוס פירגוס. תפקידו המרכזי של יישוב זה היה למעשה להוות עיר נמל קטנה.  במאה ה 90 לפני הספירה כבש אלכסנדר ינאי את המקום, במשך 2 דורות נותר היישוב בעל צביון יהודי ובמאה ה 63 לפני הספירה, כבשו הרומאים את המקום כחלק מכיבוש ארץ ישראל כולה.

במאה ה 2 לפני הספירה שיכלל הורדוס את העיר ושיפר אותה מאוד ע"י : בניית נמל מודרני, שווקים שוקקי חיים, רחובות מרווחים, מרחצאות חמים, מקדשים מרשימים ומבנים ציבוריים מפוארים. כמו כן בעיר קיסריה דאז נערכו תחרויות ספורט פומביות, הצגות ומשחקי גלדיאטורים בהיפודרום וברחבת האמפיתאטרון, ניתן לראותם, במהלך המעבר בטיילת בין הצד הדרומי של הגן לצד הצפוני.

הטיילת מרשימה מאוד כאשר מצידה השמאלי הים במלוא הדרו מתנפץ על הגשר ומותיר מתזי מים ומימין הגן הלאומי עם כל העתיקות מה שמשרה אווירת היסטוריה עם טבע. המקום מאוד רומנטי ומרגיע למחפשים שקט ושלווה מומלץ להגיע בשעות בין הערביים בה השמש שוקעת.בצד הצפוני של הגן ניתן להתרשם מהמרחצאות הרומיים ממבנים עתיקים חקלאיים ומחסנים שישמשו כפי הנראה לאחסון מזון ואביזרי חקלאות. בסוף הטיילת נגיע לאזור גלריות האמנים והמסעדות, מומלץ בחום לבקר בחנות "בית הסביבון", שם מוצגים סביבונים מיוחדים במינם שהם גם מוצעים למכירה.

ניתן לאכול באחד המסעדות לרגלי חוף קיסריה, להתרחץ בחוף עם מתחשק ולסיים במייצג ייחודי הנקרא "מסע בזמן ",המתאר את הדמויות המרכזיות ועמים ששלטו במקום משם נמשיך למצודה, מגדל משוחזר שם נצפה במייצג הנקרא "מייצג הזמן", ותצפית מרשימה על כל הנמל. בסוף הסיור, מומלץ ביותר לחזות בשקיעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות ולנשום אוויר רענן וטרי מהים .

הכניסה למקום כרוכה בתשלום. כמו כן במקום ניתן לצלול.
שעות פתיחת הגן: חודשים אפריל עד ספטמבר שעות פתיחה 08:00-18:00, חודשים אוקטובר עד מרץ שעות פתיחה 08:00-16:00 בימי שישי שעה לפני השעות המצוינות למעלה.

הוראות הגעה : ליד כביש החוף, סמוך ליישוב קיסריה ומערבית ליישוב אור עקיבא. למגיעים מכביש החוף יש לנסוע דרך המחלף הסמוך לתחנת הכח של חברת חשמל : "אורות רבין" ומהכביש הישן באופן זהה או דרך אור עקיבא.

תגובה 1:

  1. גם אנחנו בילינו עם המשפחה באיזור לפני כחודש, פשוט שווה נסיעה!

    השבמחק

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו