חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

מסלולי טיול - פריחות ביער שוקדה

דרום אדום - פריחות ביער שוקדה
מעוז הפריחה- עת הפריחה הגיעה צובאים את המקום אלפי אנשים אל הטבע. כלניות מרהיבות צובעות כל פינה באדום.

טיולים בדרום, פריחות מרהיבות בדרום, קראו לו שמות שונים: דרום אדום, ארץ הכלניות, אכן מדובר בתופעה ייחודית מאוד לאזור הדרום או לייתר דיוק הנגב המערבי, אזור זה, בחודש פברואר משנה את צבעו לאדום עז, ואז האדמה לובשת אדום ועוטה צבעים ססגוניים וייחודיים, כלניות מעטרות כל פינה ופינה.

מעטרת ויוצרת מרבדים מרבדים גדולים של אדום, אזור רעים ובארי מדהימים ביופיים בתקופה זו של השנה, נחל גרר העובר ברעים ,מותיר מדרונות ושיפועים מעניינים רווי מים.

השנה בעקבות הגשמים המרובים הכלניות פרחו ביתר שאת והותירו חותם נוף בחלון זמן מוגבל ביותר אין ספק שלא כדאי לפספס זאת,אם אתם באזור על תשכחו לקפוץ לאזור יער שוקדה, לטעמי האזור בו הכלניות בעלות ריכוז רב מאוד אכן מרשים, מעניין ומסקרן פשוט שדה כלניות בתוך יער.

קצת על הכלניות ,או יותר נכון שמה המדויק כלנית מצויה, מדובר על פרח בר מוגן אשר גדל ברחבי ארץ ישראל, בעיקר בדרומה. הכלנית שייכת למשפחת הנוריות והיא למעשה סוג של גאופיט רב שנתי, אשר פורחת בין החודשים ינואר עד אפריל .בניגוד למה שחושבים כלנית אינה רק בצבע אדום, ישנן כלניות בצבע כחול.

שוקדה בחורף

שוקדה בירוק

פריחה חורפית בשוקדה

פריחה ביער שוקדה

יער שוקדה בחורף

יער שוקדה אדמדם

יער שוקדה -דרום אדום

יער שוקדה באדום

ממש כמו בשירו של מיקי גבריאלוב "השיירה" "וגם הנגב עוד יהיה פורח וגם נדאג שהזקן יהיה שמח" אז הביאו את הוריכם וילדיכם שיהיו שמחים לראות את הנגב פורח.

יער שוקדה - מרבד כלניות

כלניות ביער שוקדה

אם אתם באזור ויוצאים עם המשפחה לטיולים בדרום, על תשכחו לקפוץ לאזור יער שוקדה ,לטעמי האזור בו הכלניות בעלות ריכוז רב מאוד, מרשים ,מעניין, מרגש ומסקרן פשוט שדה כלניות בתוך יער. מה בסביבה: פריחה בבארי; בתרונות רוחמה; טיולי פריחה בדרום.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *