חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיולים במדבר יהודה - הרודיון

ההרודיון

למי שארכיטקטורה  בראש מעיינותיו מומלץ להגיע לאתר הזה, מומלץ מאוד גם בתור אטרקציה לילדים.

טיולים בירושלים, על הבנאי הגדול ביותר מכל הזמנים שמעתם ? הורדוס היה אריכטקט מתוחכם שאהב לבנות את כל המבצרים שלו במקומות גבוהים, פסגת היצירה שלו בארץ ישראל הקדומה במאה הראשונה לפנה"ס, היא ההרודיון, ללא ספק מדובר באחד מהאתרים הארכאולוגיים המעניינים ביותר בארץ ומהווה את ערש התרבות והשלטון הרומי בארץ ישראל.

המלך הורדוס שהיה ידוע כארכיטקט מבריק ושנון החל את דרכו בבניית ארמונות ומבנים מיוחדים בארץ הראשון בהם היה ההרודיון, זהו תל עצום שנבנה עם כוח עבודה של לא פחות מ- 50,000 עבדים, ומיד שמגיעים למקום מבחינים בהר גבוה,
בצורה מיוחדת של מעיין חרוט רחב היקף, איך שנכנסים ומטפסים בעלייה התלולה להרודיון, נבחין בכניסה בדגם מוקטן של הקבר של הורדוס, שנקבר בהרודיון, את קיברו לא ניתן אמנם לראות מאחר שמשפצים את האזור בו נמצא הקבר שעומקו 25 מטר.

המקום נבנה כפי שציינתי ע"י המלך הורדוס בשנת 22 לפני הספירה וסיומו ארך כ 7 שנים .האתר עצמו הוא מבצר ששימש לצורך שמירה על המקום מה שהיה אופייני בתקופה זו נוכח התקפות מרובות על מקומות מסוג זה. במקום ניתן לראות מונומנטים ושרידים עתיקים של: מרחצאות חמים ששימשו את האריסטוקרטיה הרומית, ותיאטרון מה שאפיין את התרבות הרומית ושימש את המלך ואורחי הארמון המפואר שהיה פה בימי קדם.

במרד הגדול כבשו המורדים היהודים את המקום מידי הורדוס, התבצרו במקום הרסו את כל הסממנים הרומיים שהיו במקום בנו שם בית כנסת, מנהרות תת קרקעיות אשר שימשו אותם על מנת להתבצר ולהגן על המקום, המנהרות התת קרקעיות מאוד מרשימות , ניתן למצוא בתוכן בורות מים ופירים תת קרקעיים.

הדבר המרשים במקום לטעמי הוא הנוף הייחודי, ההר נמצא בדיוק בין רכס הרים ,ניתן לראות ממנו את ים המלח, היישובים נוקדים ותקוע, גוש עציון, שכונת הר חומה וכמובן את ירושלים.הורדוס בנה מבנים ארכיטקטונים רבים בארץ ישראל : קיסריה, מצדה, הרודיון , מקדש הורדוס הלא הוא בית המקדש השני שבנה בהיותו מלך יהודה .

ההרדיון

הנוף מההרודיון

שרידי ההרודיון

חוויות מההרודיון

מחילות בהרודיון

אבני מרגמה קדומים

תצפית מההרודיון

הוראות הגעה להרודיון. למי מיועד: למטייל חובב היסטוריה ואריכאולוגיה ולטיולי משפחות.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *