9 באוגוסט 2013

טיולים בארץ

עין איוב, המפל הנסתרעין איוב

בעיצומו של טיול סביב הכנרת מצאתי מפל ממש "מתחת לאף"
סמוך לכביש הראשי תפגשו מפל קסום ומיוחד במרחק פסיעות מהרכב..
באזור צפון הכנרת, ליד כפר נחום, שוכן לו בין הכביש לכנרת, מפל מיוחד במינו הלא הוא המפל הנסתר או בשמו המקראי, עין איוב, יש המכנים אותו גם בשם עין שבע, מדובר במפל מיוחד המזכיר קצת את המפלים של עין גדי וצפון ים המלח ,מדבר יהודה.

בין הטיילת של טבחה וכפר נחום ישנן מדרגות בקרבת גדר המובילות לכנרת, את רכבינו נחנה כ- 150 מטר בהמשך הכביש, נפנה שמאלה לאזור חנייה מוסדר, נחצה את הכביש בזהירות ונרד במדרגות, מיד נבחין בקנה סוף, העוטפים את אזור המפל נמשיך בירידה מטה נבחין בחוף הכנרת.

נפנה ימינה בקו החוף ונבחין ב-2 מפלים הראשון נמוך יותר יוצא מצינור גדול והשני מרשים עוד יותר עם עוצמת זרימה חזקה מאוד, נתמקם מתחת למפל, והנה קיבלתם מקלחת מרעננת בימי אוגוסט הלוהטים, קרירות המים ורעננות מותירה בגוף תחושת רעננות מעין כמוה.

המפל שוצף וזורם ישירות לכנרת, בימים אילו שהכנרת לאחר כמות גשמים יפה של החורף האחרון האזור בין המפל לחוף מוצף כולו במים, ולכן לאחר הרחצה במפל ניתן להתקדם כ 50 מטר ולשחות בכנרת, יש להיזהר בהליכה במים האזור עם סלעים רבים. המקום עצמו כיום חבוי ולא מוכר כל כך ולכן הוא נקי וטבעי, למרות שעדיין שום רשות לקחה על עצמה את האחריות לשמורה זו. מומלץ בחום בייחוד בחודשים יולי - אוגוסט. לאחר יום טיולים מומלץ בחום להגיע ללינת שטח.