חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

9 באוגוסט 2013

עין איוב - המפל הנסתר- עין שבע

עין איוב - המפל הנסתר

בעיצומו של טיול סביב הכנרת מצאתי מפל ממש "מתחת לאף" סמוך לכביש הראשי תפגשו מפל קסום ומיוחד במרחק פסיעות מהרכב.

באזור צפון הכנרת, ליד כפר נחום, שוכן לו בין הכביש לכנרת, מפל מיוחד במינו הלא הוא המפל הנסתר או בשמו המקראי, עין איוב, יש המכנים אותו גם בשם עין שבע, מדובר במפל מיוחד המזכיר קצת את המפלים של עין גדי וצפון ים המלח ,מדבר יהודה.

בין הטיילת של טבחה וכפר נחום ישנן מדרגות בקרבת גדר המובילות לכנרת, את רכבינו נחנה כ- 150 מטר בהמשך הכביש, נפנה שמאלה לאזור חנייה מוסדר, נחצה את הכביש בזהירות ונרד במדרגות, מיד נבחין בקנה סוף, העוטפים את אזור המפל נמשיך בירידה מטה נבחין בחוף הכנרת.

נפנה ימינה בקו החוף ונבחין ב-2 מפלים הראשון נמוך יותר יוצא מצינור גדול והשני מרשים עוד יותר עם עוצמת זרימה חזקה מאוד, נתמקם מתחת למפל, והנה קיבלתם מקלחת מרעננת בימי אוגוסט הלוהטים, קרירות המים ורעננות מותירה בגוף תחושת רעננות מעין כמוה.

המפל שוצף וזורם ישירות לכנרת, בימים אילו שהכנרת לאחר כמות גשמים יפה של החורף האחרון האזור בין המפל לחוף מוצף כולו במים, ולכן לאחר הרחצה במפל ניתן להתקדם כ 50 מטר ולשחות בכנרת, יש להיזהר בהליכה במים האזור עם סלעים רבים. המקום עצמו כיום חבוי ולא מוכר כל כך ולכן הוא נקי וטבעי, למרות שעדיין שום רשות לקחה על עצמה את האחריות לשמורה זו. מומלץ בחום בייחוד בחודשים יולי - אוגוסט. לאחר יום טיולים מומלץ בחום להגיע ללינת שטח.

עין איוב

עין איוב נשפך לכנרת

עין שבע -עין איוב

לאילו המבקשים להנות מקסמה של הכינרת, מקצת יותר מרחבים וקצת פחות סלעים- אינם צריכים להתאמץ רבות אלא להתקדם פנימה ולשחות קצת לכיוון הכנרת. היופי הוא הסימביוזה של המפל עם הכנרת- מיזוג מעניין מאוד.

רחצה במעיין הנסתרבאזור המפל, תראו מספר רב של סלעים, מומלץ להיכנס למים עם סנדלים או קפקפי מים כי יש סלעים.

חוף רחצה כנרת ליד עין איוב

מעיין איוב

מתוך אזור המפל ניתן להביט על הכנרת ועל הגדה המערבית, ניתן לראות בבירור את הר ארבל. סביב אזור המעיין קיימת צמחייה מים רבה, הצובעת את האזור כולו בצבעי ירוק-חום כמו בציור גואש.

הכנרת ועין איוב

נגישות: רק בהתחלה יש מדרגות ,אחר כך צריך ללכת בתוך סבך ועל סלעים בתוך מים ולכן אין נגישות למפל עצמו.
הכניסה למקום בחינם. עונות בשנה: קיץ
למי מתאים: משפחות עם ילדים בסופי שבוע ובחגים , באמצע שבוע אחלה מקום להתבודד עבור זוגות.

מסלולים בסביבה: עין נון;בריכת המשושים.
  1. מוטי נחמני10/23/2013

    מסכים. מקום מקסים: פחות המפל לטעמי, יותר ההגעה אליו

    השבמחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *