חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

26 בספטמבר 2013

עין מגדל - פארק המעיינות

עין מגדל
עין מגדל הוא מעיין מופלא בלב עמק המעיינות מותיר את המטייל מופתע, מים צלולים ונקיים עם נופים פראיים סביב.

טיול לשבת, אזור בקעת בית שאן, מאופיין במזג אוויר חם ולוהט בימי הקיץ הבוערים. אך בתקופת הסתיו, אזור זה שומר, באופן יחסי, על מזג אוויר נוח וחמים. אזור עמק המעיינות כפי שקרוי בלשון המטיילים , היה אזור בו יש מעיינות ונחלים הפזורים זה לצד זה אך ללא שילוט; נחל הקיבוצים, עין מגדל, עיון שוקק, עין מודע ועוד, היו בעבר נחלת מטיילים "כבדים" או ג'יפאים, טרקטורונים ותושבי המקום. לאט לאט, השמועה על מקומות מופלאים אילו עברה מפה לאוזן והמקומות החלו להתמלא בהדרגתיות.

כיום הם נמנים עם מוקדי הטיולים הבולטים של ישראל, בעיקר בתור טיולי משפחות, אלפי מטיילים פוקדים את האזור בייחוד בתקופות החגים וסופי-שבוע. כיום המועצה האזורית עמק הירדן יחד עם רשות הטבע והגנים וקק"ל ,הסדירו את המקום ובדיוק מאחורי "גן השלושה"הקימה חניון מוסדר הכולל - אזור חניית כלי רכב,נקודת הדרכה ,שירותים ואפשרות להשכרת רכבי גולף.

למסלולים כמו :נחל הקיבוצים ,עין שוקק, עין מודע ועין מגדל ניתן להגיע באופן ברור עם שילוט, חלקם דורשים שימוש ברכב וחלקם ניתן להגיע רגלית. מעיין שניתן להגיע אליו מהחניון רגלית, הוא עין מגדל ,מעיין מדהים יפהפה, תכול, צלול ונעים לרחצה. עומקו נמוך יחסית כך שמתאים ואידיאלי גם עבור ילדים ובני נוער, חברת מקורות שואבת את המים ממעיין עין חומה ומעבירה אותם לעין מגדל ומשם לערוץ הנחל, המים זורמים במעיין כל השנה.

עין מגדל

הכניסה לעין מגדל אינה כרוכה בתשלום כלשהו והיא חלק ממערך המעיינות הרב הנמצא בתוך פארק עמק המעיינות.

צילומים מעין מגדל

יתרונו הגדול של עין מגדל שהוא מאפשר לילדים קטנים להיכנס אליו ולהנות מרעננות מיידית.

עמק המעיינות

לסיכום עין מגדל הוא מעיין רב שנתי אשר פופולארי בעיקר בקרב משפחות עם ילדים המגיעות לפארק עמק המעיינות ובמרחק הליכה של 5 דקות מהחניון מוצאות בדיוק מה שהן צריכות מנת התרעננות הגונה  ומהירה. לא לשכוח להצטייד במים כי חם כאן , קרם הגנה וכמובן בגד ים חובה.  ניתן  להשכיר רכב גולף בעלות נוספת .למי מתאים: משפחות עם ילדים, זוגות, בני נוער.קישור למפה : עין מגדל
מה בסביבה :גן גורו; עין הנציב; גן השלושה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה