חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיולים בירושלים - שלג בירושלים

שלג  בירושלים
זו העיר שעוטה לבן בעיצומו של כמעט כל חורף ישראלי ושוברת שוב ושוב שיאי קור ומשקעים גבוהים מאוד יחסית לאזור המרכז.

שלג בירושלים, הסערה העזה שפקדה את ישראל בדצמבר 2013 , הביאה ללא מעט ממטרים ושלגים באזור המרכז, בירושלים וסביבותיה, גבהים של שלג ברמה שכזו לא נראו בירושלים לפחות 100 שנה, לחזאים לא זכור שלג כזה, עוצמת השלג, משך הזמן בו ירד השלג, הכל כוסה לבן, הרים, גגות, בתים, מכוניות, כבישים ואפילו אנשים.

המראה הקרמי הקצפתי, יצר מראות פיסולים פרי יצירתו של הטבע במלוא עוזו. היופי הייחודי הזה, נתן תחושה של אירופה הקלאסית, השילוב הזה בין השלג והיערות, כל ההרים סביב ירושלים צבועים בלבן צחור, בוהק, טהור, נקי .אם תבחרו לטייל ביום שכזה, נכונו לכם הפתעות רבות, פתיתי השלג שצונחים על הארץ מותירים צורות גאומטריות שונות ומגוונות.

גם לכם היכולת לפסל דמויות כיד הדמיון השורה עליכם רק אל תשכחו כפפות. טיול בתנאים שכאילו אינו קל, במיוחד שאתם עשויים להיתקע עם רכביכם ועל כן שיטת הטיול צריכה להיות מבוססת על הליכה ופחות על תנועה עם כלי רכב.
כאילו לרגע אחד אלוהים כיסה את כל העיר המתוחה הזו בלובן רב שנתן לעיר אווירה מלכותית חגיגית.

אם כל זאת הצד הפחות יפה של השלג והסערה הגדולה אילו הנזקים העצומים שנוצרו, עצים שנפלו, עמודי חשמל נכנעו לטבע והתמוטטו כמגדל קוביות, דרכים חסומות, מכוניות תקועות, אלפי בתים ללא חשמל. אנשים שנותרו ללא אספקת מזון .למזלנו הרב כמעט ולא היו נפגעים נוכח הסערה הגדולה הזו שרובנו לא נשכח .מצרף לכם את התמונות המופלאות והבלתי נשכחות של השלג בירושלים בדצמבר 2013.

שלג נערם בירושלים

שלג על הכביש בירושלים

ירושלים בלבן

גושי שלג

שלג נערם בכביש ירושלים -תל אביב

מה בסביבה: הר הרוח -עין נטף ; מאגר בית זית ; גן לאומי עינות תלם

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *