חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

8 בפברואר 2014

טיולים בצפון - פקיעין

פקיעין
פנינת הגליל העליון, כפר ציורי בעל פיסת היסטוריה מאוד מכובדת של ארבעת הדתות : יהדות ,אסלאם ,נצרות ,דרוזים ונוף גלילי טיפוסי.

טיולים בצפון, פקיעין היא כפר דרוזי, לאן שלא מביטים ,ירוק עד ,סובב הרים ובתים בנויים לרגלם. בפקיעין ישנן עדויות מובהקות לכך שבעבר חיו פה יהודים : אם זה בית הכנסת העתיק, ומערת רבי שמעון בר יוחאי בה התחבא יחד עם בנו מפני הרומאים ושם הוא כתב את ספר הזוהר. עקב מפולות נחסמה המערה ,אך ניתן להיכנס לתחילתה .
בל"ג בעומר עורכים במקום הילולה לזכרו של רבי שמעון בר יוחאי.

צמוד למערה ישנו עץ חרוב ענק שכפי הנראה סיפק את צורכיהם של הרשב"ם ובנו במהלך שהותם במערה. בשנת 1873 שופץ בית הכנסת , מדובר בבית כנסת מרשים ביותר שמסביבו בוסתן עם עצי פרי. קרוב מאוד לבית הכנסת שוכן מוזיאון בית זינאתי ,מדובר על אחת מהמשפחות היהודיות הוותיקות בפקיעין, המוזיאון מתאר את שושלת יהודי פקיעין לאורך כאלפיים שנה ,שווה ביקור.

גולת הכותרת של פקיעין זו כיכר המעיין , השוכנת במרכז הכפר (מכיכר זו ניתן להגיע לכל המקומות שציינתי די בקלות), בכיכר המעיין ישנו מעיין שכל השנה נובעים ממנו מים. ופסל ענקי של סולטאן אל אטרש - לאומן סורי, זהו מנהיג דרוזי בולט שמרד באימפריה העות'ומנית.

ניתן לשבת בכיכר באחת המסעדות הדרוזיות וליהנות ממאכלים מקומיים ואפילו סיפורים על המקום. בפקיעין גם כנסייה חביבה המעידה על קיום חיים נוצריים במקום. זו אטרקציה ייחודית המשלבת יופי של היסטוריה לצד נופים ציורים קוסמים. תמונות שוות אלף מילים :

כיכר המעיין פקיעין פסל סולטאן אל אטרש

מערת הרשב"ם פקיעין

פקיעין הכפר הדרוזי הגבוה

 מערה קדושה בפקיעין

עץ חרוב - פקיעין

הכנסייה היפה בפקיעין

בית כנסת העתיק בפקיעין

פנים בית הכנסת העתיק בפקיעין מנורת שמן בבית הכנסת בפקיעין

ויטרינה צבעונית בבית כנסת פקיעין 

פקיעין

לסיכום פקיעין היא עיר ציורית רבת דתות מגוונת מכל הבחינות בעלת נופים ייחודים רק לה ובהחלט מומלץ לשבצה בתכנית טיולים בצפון הבאה שלכם. מה בסביבה: כפרים דרוזיים בגליל; נחל גוש חלב; עין עלווה.

תגובה 1:

  1. אוהבת מאוד את פקיעין, טיול סימטאות, ארוחה אצל ראיה, סבון של סבתא גמילה.
    טיול נפלא, ולמי שרוצה להתפנק אחרי טיול כזה ספא חלום באמירים לדעתי זה המקום ספא בצפון

    השבמחק