חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיולים בירושלים - גן ורדים וואהל

גן וואהל - גן הוורדים
מחפשים מקום חביב הטובל בצמחיה ירוקה ובריכות מים המתאים בעיקר לפיקניק משפחתי ? גן הוורדים מתאים..

טיול קליל נוח ונגיש לכל, גן ווהאל לוורדים בירושלים. את הטיול במקום ניתן לשלב עם סיור במשכן הכנסת, רק חשוב להגיע באמצע שבוע, המקום מוצל ברובו רחב ידיים ומזמין .בעבר המקום שימש אך ורק לטקסים ממלכתיים וכיום הכניסה אליו מותרת לכל. אטרקציה נוספת היא התחנה לחקר ציפורי ירושלים ייחודו של המקום הוא בכך שמהווה את המרכז הגדול ביותר בארץ למיני וורדים 400 זנים ו 1500 שיחים. במרכז הפארק ישנו אגם מלאכותי בעל שני מפלסים. גן זה מהווה למעשה את הריאה הירוקה בירושלים מאחר שיש בו את הרצף הגדול ביותר של טבע ללא אזורים בנויים בתוך ירושלים.

מקום מעניין נוסף בקרבת מקום הוא מרכז הצפרות, מדובר במרכז שעוקב אחר נדידת העופות בתקופות המעבר בסתיו מהצפון לדרום ובאביב : מהדרום לצפון .במקום ניתן לקבל הסברים על הצומח בסביבה ועל הציפורים שלכל ציפור מצמידים משדר מוניטור המאפשר מעקב אחר תנועתה ברחבי כדור הארץ .

גן וואהל לוורדים

גן וואהל  נקרא גם "גן רוזיליום" , מיקומו המיוחד של גן הוורדים ממש בסמוך לכנסת ישראל ולבית המשפט העליון,
הוא מקום אשר יוצר ניגודיות, מצד אחד גן מטופח יפהפה, מוריק וצבעוני עם וורדים רבים, בריכות מים , מקום המשרה שלווה ושקט ומצד שני, סמוך אליו מתרחשות הפגנות רבות כנגד השלטון בנושאים רבים מול כנסת ישראל ובית המשפט.

בריכות בגן הוורדים בירושלים

למרות ניגודיות זו לא ניתן להתעלם מיופיו של הגן ומפינות החמד הרבות שבו, ירושלמים רבים פוקדים את המקום בשבת וחג ומגיעים לעשות פיקניק או סתם להסתלבט על המדשאות של גן הוורדים או בשמו גן וואהל.

גן וואהל - גן הוורדים

גן זה ייחודי מאוד , לא רק בגלל מגוון הוורדים הרב בו אלא גם בגלל הפסלים הסביבתיים, האגמים והמפלים המלאכותיים שנבנו כאן , אהבתי במיוחד את הפינה האסייאתית בגן וואהל - זהו גן עם פסל של פגודה מסלעות ומים שזורמים בינהם.

הפגודה בגן וואהל

מעבר לעובדה שבגן הוורדים בירושלים אפשר לעשות פיקניק משפחתי בשעות הערב ניתן לטייל כאן לאור ירח - בהחלט אווירה רומנטית בעיקר לזוגות צעירים המחפשים שלווה מהעיר הסואנת והגדולה.

מפל מים בגן הוורדים

הגן משולט כך שניתן להכיר וללמוד על כל סוגי הוורדים בו, גן זה הוקם בשנות ה -80.

בריכה מלאכותית בגן וואהל

משכן כנסת ישראל

שדרת פרחים ליד כנסת ישראל

פרחים -משכן הכנסת

פסל בכניסה לכנסת ישראל

הכניסה לגן הוורדים בירושלים אינה כרוכה בתשלום ומתאימה לכל מי שמחפש טיול קליל. הוראות הגעה לגן וואהל - גן הוורדים : לגן אפשר להגיע בשני צורות או להחנות ליד כנסת ישראל ומשם להיכנס לגן הוורדים או לחנות  ברחובות רוטשילד או אליעזר קפלן בירושלים.הגן נמצא מצידו השני של גן סאקר לכיוון בתי המשפט.
מה בסביבה: גן החיות התנכי; עין לבן.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *