21 ביולי 2014

טיולים בארץ

מעיינות - עין פרת

עין פרת

דמיינו לכם נווה מדבר חלומי עשיר במים בתוך מדבר יהודה בכל ימות השנה גם בקיץ הלוהט מחום.

מעיינות, אם חשבתם לרגע שרק בצפון יש נחלים רווי מים וחיים , אז באזור ירושלים מתקיימת לה שמורת טבע מדהימה שוקקת חיים מים,צומח וחי ושמה :ואדי קלט או בשמה העממי עין פרת זו אחת משמורות הטבע המעניינות ביותר במרכז הארץ.

זאת מכמה טעמים, ראשית ריכוז רב כל כך של מים שלא מבייש את הנחלים ברמת הגולן, שנית השילוב בין המים הרבים המעיינות והנוף המדברי מעניקים למקום נופך ייחודי מעניין ושונה עד מאוד.

ושלישית היכולת של הילדים להשתעשע במקום ולהעסיק את עצמם היא רבה , מה שמעניק שקט גם להורים וגם לילדים. קצת על המקום, עין פרת היא שמורת טבע באחריותה של רשות שמורות הטבע מזה כמה שנים. שפיעתו של עין פרת היא במשך כל ימי השנה , מדובר במעיין שכבה , שנובע כתוצאה מהתחתרות הנחל בשכבות הסלע , מה שיוצר מצוק מדהים בשמורה.

מסלול זה הוא ללא ספק בין המסלולים של טיולים במרכז עם כמות מים נכבדת. נווה מדבר מדהים זה, אינו מושפע משינויי העונות ושומר על ספיקה יומית של 1500 קוב ליום ,כמות יפה מאוד הזורמת בנחל פרת. בעלי החיים הנפוצים בשמורה זו: צבאים ושועלים הצמחים הנפוצים כאן הם צמחים האופייניים לאזורי נחלים כגון :שיזף מצוי.

האטרקציות המרכזיות במקום הן : בריכת תמר (כפי שניתן לראות בתמונות) בריכה עמוקה, רחבה ומרעננת.
בהמשך ניתן ללכת בתוך הנחל ולהגיע למפלים כ 20-30 דקות הליכה .חוויה בהחלט מרנינה פסטורלית וייחודית, במקום שולחנות מוצלים-בהם ניתן לעשות פיקניק.

הכניסה למקום בתשלום, למנוי מטמון חינמית .
הוראות הגעה :מצומת הגבעה הצרפתית(שבירושלים) ניסע לכיוון פסגת זאב , נעבור את מחסום חיזמה ומשם כביש 437 המוביל לענתות,ניכנס ליישוב ענתות , ניסע דרך שער צדדי נמשיך 500 מטר ונגיע לכניסה לשמורה.

מה בסביבה:

תגובה 1:

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו