חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

טיולים במרכז - בריכת הקשתות ברמלה

בריכת הקשתות ברמלה

בריכת הקשתות ברמלה- האם פה נערכו הצילומים לסרט חסמבה ונערי ההפקר ? למי שעדיין תוהה התשובה היא חיובית.

טיול בשפלה, בתוך העיר רמלה ישנו מסלול ייחודי קל נגיש ועתיק מאוד, בריכת הקשתות רמלה , היא ללא ספק אחת מהאטרקציות שוות באזור המרכז המקום שוכן מתחת לאדמה כך שמתאים לכל ימות השנה .הבריכה היא מאגר מים תת קרקעי אשר נבנה בשנת 789 לספירה .

בימי החליף אל -ראשיד ששלט בתקופת העבאסים בארץ ישראל. ייחודיות המקום :מערה תת קרקעית ובה בריכה עם קשתות עתיקות, אשר ניתן באמצעות סירות לשוט בין הקשתות הקדומות, שרובן אותנטיות ומקוריות מהתקופה המתוארת וחלקם למעשה חוזקו ושופצו בעקבות סכנת התמוטטות .

המערה, היא מופת לאדריכלות המוסלמית לאותה תקופה והשתמרותה נוכח רעידות אדמה שפקדו את המקום היא פלא בפני עצמו .הבריכה נקראת גם "אל ענזניה" כלומר בריכת העזים, כפי הנראה הקשתות שימשו לצורך השקיית הבהמות.
הנוצרים גם הם נתנו לה כינוי : "בריכת הלנה הקדושה".

מקור המים לבריכה זו הוא מוביל מים ארצי, אשר יצא מהיישוב הקדום גזר שנמצא לא הרחק מרמלה, אל המאגרים אשר נמצאים בקרבת מקום ב"מגדל הלבן" , פתח כניסת המים נמצא ע"י רשות העתיקות בתקופה האחרונה. בתקופת הגשמים הבריכה עולה על גדותיה ולכן המים נשאבים ממנה.

מבנה הבריכה הוא ריבוע במידות : 21 מטר על 20 מטר. הכניסה לבריכה היא באמצעות מדרגות בלבד. האתר נמצא ברחוב ההגנה ברמלה .מומלץ לשלב ביקור במגדל הלבן שהוא בקרבת מקום,

הכניסה ל 2 האתרים כרוכה בתשלום .

חלל בריכת הקשתות ברמלה

טיול משפחתי בבריכת הקשתות רמלה

אטרקציות ברמלה -בריכת הקשתות

חתירה בסירה בבריכת הקשתות

בריכת הקשתות ברמלה - תחת האדמה

תגובה 1:

  1. מדהים - אני טיילתי שם לפני כמה שנים וזה אחד מהמקומות היפים בישראל :)

    השבמחק

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *