חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

19 באוקטובר 2014

עמק המעיינות - גן לאומי גן השלושה

גן השלושה -עמק המעיינות
גן השלושה הוא מקום לא קטן הטומן בחובו חוויות התרעננות ופיקניק יחדיו אחד הפארקים היותר מוצלחים שקמו בישראל..

בעמק המעיינות נמצא  גן השלושה או בשמו העממי הסחנה, הוא ללא ספק המקום היפה ביותר בישראל, מדובר על מספר בריכות ענקיות בעומק של כ- 2.5 מטר לרוחבן ולאורכן, המים בצבע טורקיז, צלולים לחלוטין, הטמפרטורה של המים כל השנה 28 מעלות, כך שניתן לבקר במקום במהלך כל ימות השנה. קצת פרטים על המקום: גן השלושה הינו גן לאומי המנוהל ע"י רשות הטבע והגנים, הוא נמצא למרגלות הרי הגלבוע, כ- 10 דקות נסיעה מבית שאן, הפארק רחב ידיים, כך גם בעומס רב, ניתן לשהות במקום בלי להרגיש בכך, לגן השלושה שם נוסף : הסחנה שזה בערבית "חם".

בריכות מים בגן השלושה

מקורו של גן השלושה, הוא מעיין בשם עין עמל, אשר נמצא בצפון הרי השומרון וממזרח להרי הגלבוע. המים זורמים מתחת לאדמה ושם למעשה מתחממים ועושים את דרכם הפתלתלה עד לבריכות הגדולות של הגן הלאומי, לאחר מכן, משם ממשיך נחל עמל את דרכו מזרחה לעבר נהר הירדן. הגן נמצא סמוך לקיבוץ ניר דוד, ומורכב מ- 2 בריכות גדולות מלאכותיות שאוגרות את המים.

אורך הנחל הזורם בתוך גן השלושה הוא  כ- 500 מטר, בין הבריכות יש סלעים גדולים, דרכם ניתן לעבור מצד אחד לצד שני של הבריכה. כמו כן בחלק מהבריכות ישנם גם מפלים אדירים בעלי עוצמה לא מבוטלת- מומלץ לשים את הראש מתחת ולהתרענן בייחוד בימי הקיץ החמים .ניתן לשלב גם טיול רגלי במורד הנחל(הליכה במקביל אליו לא בתוכו)  בתוך הפארק ישנה טחנת קמח עתיקה, וכן מוזיאון לארכאולוגיה ואתר שלחזור חומה ומגדל באזור זה למעשה קם בשנת 1936 בתל עמל (ניר דוד היום) היישוב הראשון של חומה ומגדל- לפני כשנה בהשקעת ענק הוקם מרכז מורשת גדול הכולל : צריפי מגורים, מגדל שמירה, מכבסה, חדר אוכל ועוד , גולת הכותרת של המקום הוא אולם בו יש סרט מולטימדיה ומשאית המדמה את מה שעברא על ארגון השומרים.

בריכות האיסאים בגן השלושה

לא בכדי גן השלושה מככב בראש טבלת האטרקציות בצפון אשר מועדפות על המטייל הישראלי, שפע של מים נעימים בטמפרטורה קבועה כל השנה , מים צלולים מאוד בצבע טורקיז שבאמת קשה למצוא כדוגמתן  בישראל בריכות מים טבעיות כל כך גדולות  שלכם רק נשאר להיכנס ולהנות.

מים חיים בגן השלושה

פארק גן השלושה הוא פארק רחב ידיים זה מדשאות לישיבה(אפשר לעשות פיקניק) ברקע ניתן לראות את מפלי המים נשפכים ונוצצים בערוץ הנחל אשר ממלא את הבריכות ללא הרף. כל הפארק עטוף במדשאות ועצים המצלים על הנופשים.

 גן השלושה

המים הזורמים בגן השלושה משובבים את הלב והנשמה למראות מים בצבע טורקיז כה נקיים וצלולים הזורמים בקצב קבוע כל ימות השנה.

 גן השלושה

הוראות הגעה לגן השלושה: ב waze : "גן לאומי גן השלושה"הכניסה בתשלום , למנויי מטמון הכניסה חינם. המקום מונגש בחלקו.למי מתאים: משפחות עם ילדים; זוגות צעירים; מטיילים מבוגרים. שעות פתיחה: קיץ - כל השבוע 8:00-17:00 למעט ימי שישי נסגר ב 16:00. חורף- כל השבוע 8:00-16:00 למעט ימי שישי נסגר ב 15:00.
מה בסביבה: עין הנציב; עין מגדל; הגלבוע.

תגובה 1:

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *