19 באוקטובר 2014

טיולים בארץ

מעיינות - גן השלושה

גן השלושה

גן בכלל לא קטן הטומן בחובו חוויות התרעננות ופיקניק יחדיו אחד הפארקים היותר מוצלחים שקמו בישראל..

נחלים, גן השלושה או בשמו העממי הסחנה, הוא ללא ספק המקום היפה ביותר בישראל, מדובר על מספר בריכות ענקיות בעומק של כ- 2.5 מטר לרוחבן ולאורכן, המים בצבע טורקיז, צלולים לחלוטין, הטמפרטורה של המים כל השנה 28 מעלות, כך שניתן לבקר במקום כל השנה.

קצת פרטים על המקום, גן השלושה הינו גן לאומי המנוהל ע"י רשות הטבע והגנים, הוא נמצא למרגלות הרי הגלבוע, כ- 10 דקות נסיעה מבית שאן, הפארק רחב ידיים, כך גם בעומס רב, ניתן לשהות במקום בלי להרגיש בכך..מקורו של הסחנה הוא מעיין בשם עין עמל, אשר נמצא בצפון הרי השומרון וממזרח להרי הגלבוע. המים זורמים מתחת לאדמה ושם למעשה מתחממים ועושים את דרכם הפתלתלה עד לגן הלאומי ומשם ממשיך נחל עמל את דרכו מזרחה לעבר הירדן. הגן נמצא סמוך לקיבוץ ניר דוד, ומורכב מ- 2 בריכות גדולות מלאכותיות שאוגרות את המים.

אורך הנחל בתוך הפארק כ- 500 מטר, בין הבריכות יש אבנים גדולות דרכן ניתן לעבור מצד אחד לצד שני של הבריכה.
כמו כן בחלק מהבריכות ישנם גם מפלים אדירים בעלי עוצמה לא מבוטלת .ניתן לשלב גם טיול בהמשך הנחל בתוך הפארק בטחנת קמח עתיקה, במוזיאון לארכיאולוגיה ובאתר שלחזור חומה ומגדל.

באזור זה למעשה קם בשנת 1936 בתל עמל (ניר דוד היום) היישוב הראשון של חומה ומגדל .הוראות הגעה לגן השלושה: ב waze : "גן השלושה"
הכניסה בתשלום.
המקום מונגש בחלקו.
למי מתאים: משפחות עם ילדים; זוגות צעירים; מטיילים מבוגרים.
מה בסביבה: עין הנציב; עין מגדל; הגלבוע.

תגובה 1: