חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

מפל התנור- נחל עיון -נחלים בצפון

נחל עיון
נחל עיון -בואו לבצע גלגול ממש ליד הגבול ואחר כך צאו לטיול בשמורת הטבע אשר ממש באצבע הגליל העליון.

אחת ההמלצות הטובות, לטיולים בארץ בכלל וטיולים בצפון בפרט הוא מפל התנור אשר בשמורת הטבע נחל עיון. בעת חג החנוכה שמנו פעמינו, כל המשפחה, לכיוון " אצבע הגליל " אזור מטולה - גבול הלבנון. האזור מאוד מזמין ומשרה אווירה אירופאית בייחוד בתקופה זו של השנה דצמבר בחרנו לבקר בשמורת נחל עיון או בשמה העממי "התנור". מדובר על שמורה שנמצאת ממש בצמוד למטולה.

שמורה זו נמצאת בתוך קניון מאוד מרשים שבתוכו זורמים סדרת 4 מפלים מרשימים, מגובה רב : מפל עיון, מפל הטחנה, מפלי האשד ומפל התנור. קצת לגבי המסלול, מסלול למטיבי לכת (ולמטיבי לסת - לילדים חובבי חטיפים). המסלול אינו מעגלי לכן חשוב לשים רכב אחד בכניסה הראשונה לשמורה הנמצאת קצת לפני מטולה (יש שילוט).

בעזרת הרכב השני נמשיך לתוך מטולה בפנייה השנייה נפנה ימינה עד הסוף, נפגוש שם במלון מטיילים , שם נפנה שמאלה ונמשיך עם הכביש עד שנראה ביתן קטן של רשות שמורות הטבע - זו הכניסה הנוספת לשמורת מפל התנור.
בתחילת המסלול כבר ניתן לראות פריחה עונתית רקפות, וחצבים

(שבעונה זו כבר לא פורחים) .צמח נוסף מעניין ומרשים מאוד שלא נראה בשמורות טבע רבות בארץ ונראה בשמורת מפל התנור הוא הפפירוס אשר אזור מחייתו במים .נחלוף על פני מספר גשרוני עץ שמתחתם זורם הנחל בערוץ העמוק , נפגוש במפל הראשון הלא הוא מפל עיון הנופל מגובה של 9.5 מטרים לתוך בריכה יפה , בהחלט מקום ראוי לעצור למנוחה ומרגוע ושתיית קפה חם ומהביל.
במקום זה בסמוך למפל, נבחין באקליפטוס ענק בעל קוטר רב.

בהמשך המסלול אשר בשמורת מפל התנור לאחר הליכה קצת יותר ממושכת נפגוש במפל השני ,אשר מרשים לא פחות מקודמו,מפל הטחנה שגובהו 21 מטר, מפל מרשים מאוד בשל גובהו הרב יחסית לשאר המפלים, נמשיך בהליכה נמרצת ומהנה כי לא מזיעים ולא חם
ונפגוש במפל השלישי , מפל אשד הנופל מגובה 9.5 מטר וסמוך מפל הנחצה לשניים בעזרת סלע הנופל מגובה 5 מטר.

נמשיך במסלול הליכה בסמוך לקניון מאוד מרשים, ולאחר מכן במגמת ירידה.לאחר ירידה קשה במקצת בייחוד עם יש לכם קטקט על הגב. נפגוש בגולת הכותרת של מסלול זה - מפל התנור בכבודו ובעצמו שבו המים נופלים מגובה של 30 מטר ,לדעתי זהו המפל המרשים ביותר בשמורה , המיקום שלו ייחודי, והוא נופל לבריכה אובלית.

מפה נמשיך בהליכה באזור מישורי ופתלתל עשיר בצמחייה של כ - 5 דקות עד אשר נגיע לחניון האיקליפטוסים בו נמצא את הרכב הראשון שהשארנו וכאן נחתום את טיולנו המפואר באחד מהמרשימים בנחלי הצפון.
מצורפות תמונות של המסלול המומלץ ביותר לשילוב בין הטיולים בצפון שלכם:

זרימה במפל התנור
מפל התנור

שמורת מפל התנור

שלכת בשמורת טבע

מים במפל התנור

זרימות  מים יפות

בריכת מים בשמורת התננור

הנוף ממפל התנור

יופי של מפל

הרי סביב מפל התנור

אשד מים

גובה ממפל התנור

מים במפל התנור

הבריכה במפל התנור

הכניסה לשמורת מפל התנור כרוכה בתשלום. המקום מנוהל ע"י רשות הטבע והגנים. למי מתאים: משפחות עם ילדים, זוגות, חובבי נחלים יהנו פה ממש. נגישות : אין מה בסביבה: נחל שניר; צוק מנרה; השביל התלוי בבניאס.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *