חפש/י מסלול טיול

6 במאי 2015

טיולים בארץ

טיולים בצפון - נחל כזיב

נחל כזיב

כמה שיותר עמוק יותר ירוק, הנחל הגדול ביותר בגליל עובר פה בדיוק עכשיו .
מחפשים המלצה לטיול עם בית הספר באזור הצפון? לאחר החורף הסוער והאביב המפתיע בכמויות הגשם והשלג, זהו בהחלט הזמן לצאת לטבע.אחד המקומות היפים ביותר בארץ ,לפחות לטעמי , זה הגליל המערבי , מדובר על אזור המשופע בחורש ים תיכוני ..

נוף הררי משולב יחד עם חוף ים הנשקף ממנו , עתיקות כגון מבצר צלבני (מונפורט) וכמובן איך לא מי נחל הזורמים במהלך כל השנה...השילוב המיוחד הזה יוצר חוויה מושלמת באזור טיולים שהיקפו אינו גדול יחסית.. קצת פרטים על נחל כזיב : מדובר על נחל ארוך מאוד כ- 40 ק"מ , מתחיל בשמורת הר מירון ומסתיים בים באזור חוף אכזיב , ומהווה חלק מאחת משמורות הטבע הגדולות בגליל המערבי הידועה גם בשם "פארק גורן".

אחת האטרקציות בשמורה היא עין טמיר, מדובר על ניקבת מים - צרה וארוכה .כיום חל איסור להיכנס לתוכה בגלל שניתן להיתקע בתוכה עקב צרותה וכן בגלל חשש להתמוטטותה.

אחד הנושאים המרתקים והיפים בשמורה הוא השילוב המיוחד של צמחי ארץ ישראל , מאזורים שונים כגון : חורש ים תיכוני המאופיין במגוון גדול של צומח ,סבך רב, עצים צפופים בעלי גזעים עבים , צמחים בעלי עלים קשים המכונים סקלרופילים, יחד עם שיחים רבים. במקום ניתן למצוא עצי דולב, עצי קטלב.

צמחים מעניינים נוספים שקיימים בשמורה ואופייניים לאזור נחלים הם : פטל והרדוף הנחלים .בתקופה זו של השנה ניתן להרוויח גם פריחה מרהיבה של: חבלבל סגול , סביונים ,רקפות ופרחים נוספים. מספר אפשרויות קיימות לעשות טיול זה, המסלול הארוך , כ- 9 קילומטר - המסלול המעגלי.

המסלול השני אותו עשינו שאינו מעגלי ,דורש כמובן השארת רכב בסוף המסלול ,תחילת מסלול פארק גורן, ירידה לנחל ואז חזרה לפארק גורן - רק בצידו האחר. מסלול זה כ 7קילומטר, הוא כולל ירידות תלולות ועליות לא קלות, אך לילדים ,נערים ומבוגרים בעלי כושר סביר זה בהחלט אפשרי מה גם שכן הנופים ואופי המסלול כל כך מעניינים ויפים שזה זניח.

לאנשים המוגבלים בתנועה המסלול לא פשוט בכלל ולכן לדעתי אינו מומלץ.

הוראות הגעה לפארק גורן :
מצומת בצת, נפנה לכביש מספר 899 לאחר נסיעה של כ 15ק"מ , נמשיך עם השילוט לפארק גורן . 

נחל כזיב הוא אחד מהנחלים הגדולים בצפון ומומלץ לשילוב כחלק מרפטואר טיולים בצפון.
מה בסביבה: עין חרדלית; ראש הנקרה; מערת קשת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו