חפש/י מסלול טיול

27 בינואר 2016

טיולים בארץ

טבע - ואדי ענבה

ואדי ענבה

חורף ישראלי בנחל ענבה הכצעקתה? אכן חורף זה בורך בלא מעט גשמים ..

גשמים ושטפונות, חורף 2016 בעיצומו, כמויות יפות של גשם, בחרתי הפעם, להמחיש את השיטפונות דרך נחל ענבה, זהו נחל אכזב העובר בלב ליבה של העיר מודיעין מכבים רעות, נחל זה מתנקז, בעונת החורף לנחל איילון.

בחורף ניתן לטייל לאורך הנחל וליהנות מהנחל הזורם בשצף קצף, נחל זה למעשה מנקז את מי הגשמים בתעלה תת קרקעית מתחת לרחוב הראשי במודיעין, הנקרא עמק החולה, חלק מהמים נשפכים לאגם ענבה, וחלקם ממשיכים את דרכם לכיוון יד רמב"ם (אזור נחל איילון).

נחל זה שזור בתוך פארק ענבה שנבנה ע"י עיריית מודיעין כחלק אינטגרלי מהעיר ולמעשה מהווה חלק מתפיסת העולם של העיר, לשלב טבע ונופים , כמו נחל זה ויער בן שמן הנמצאים בתוך הנוף האורבני וכך להקנות לעיר צביון כפרי וירוק.
על-מנת להגיע ולצפות בשיטפונות ישנן 2 אפשרויות אחת ההמונית : להיכנס לתוך פארק ענבה, לרדת לאגם ולפי שילוט ללכת לאורך הטיילת אשר בפארק עצמו.

דרך אחרת שמתאימה יותר לג'יפים ולטיילים שאינן חוששים מללכת קצת בבוץ. היא להגיע לאזור תחנת רכבת פאתי מודיעין, שם לא להיכנס לתוך אזור הרכבת אלא להמשיך פנימה לכיוון ליגד סנטר (נסיעה על גשר) בכיכר הראשונה, נעלה עם הרכב על השטח, ונרד רגלית מתחת לגשר שם נפגוש בנחל בשיא שפיעתו.מה בסביבה: פארק נחל ענבה; גבעת התיתורה; חירבת נכס.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו