27 במרץ 2016

טיולים בארץ

מעיינות - עין פוריה

עין פוריה

במקום זה בילדותה נהגה נעמי שמר לשבת ולהתענג על נוף כנרת זהו מעיין חביב ואינטימי לא הרחק מהכנרת..

טיולים בצפון, עין פוריה, האביב הגיע ומזמן עמו תנאי טיול אופטימליים, האזור המועדף לטעמי לטיולים בעונה זו הוא כמובן הצפון, האזור כולו פורח עמק החולה, עמק יזרעאל, הרי נפתלי, רמת הגולן צבועים במגוון צבעים, כמו ציור מתוחכם של פיקאסו המותיר למתבוננים בו מקום רב לדמיון של נופים הלקוחים מאירופה.

האפשרויות הן רבות ומגוונות, טיולים רגליים, טיולים ברכב, טיולי ג'יפים, שייט ראפטינג סוער בירדן וסתם לנוח ולהסתלבט ליד מעיין. לשם שינוי בחרתי מסלול קצת שונה, בנקודת תצפית מעניינת מאוד השוכנת ברכס פוריה, המיועדת לרוגע ומנוחה ולאו דווקא לטיול. עין פוריה, או בשמה האחר עין קדש.

ההגעה אינה כה פשוטה כפי שנדמה, אך אם תיסעו בדיוק על-פי ההוראות תגיעו בקלות ולא תטעו. עין פוריה, הוא מעיין נובע, חביב, שוכן בנקודה גבוהה עם תצפית מרהיבה לכיוון הכנרת ,המקום פסטורלי, שקט ומשרה רוגע.
יש מספר שולחנות פיקניק עם הצללה, המאפשרות תחנת מנוחה לפני או אחרי יום טיולים בצפון או בסמוך לכנרת. במקום דקלים המקנים למקום אווירת נינוחות ושלווה .וגם עצי תאנה האופייניים ליד מקורות מים.

בריכות המים במקום אינן כה נקיות, אך ניתן לשכשך רגליים במעיין הנובע. במקום ישנו גם מסלול הליכה חביב, למי שבכל זאת מעוניין לטייל ולא לשבת ולנוח, המסלול נמצא מתחת למעיין בצד ימין ולכל אורכו מופיעה הכנרת ברקע.
כמו כן ניתן להבחין בסלעי בזלת המשרים נופך של רמת הגולן למקום.

המקום נקרא גם "מצפור נעמי שמר " משום שנעמי שמר נהגה לשבת במקום זה, וסיפורה חקוק על סלע שהוקם לכבודה .
הנוף הנשקף מעין פוריה אכן מדהים ,כפי שניתן לראות בתמונות וכפי הנראה היווה מקור השראה לרחל בעת שכתבה את שיריה. יש פה גם מסר למטייל, להגיע, להתענג ולהתבשם על נופיה של הכנרת. הוראות הגעה :הוראות הגעה לעין פוריה ,הטובות ביותר שמצאתי :עין פוריה כיצד להגיע.

מה בסביבה: עין נון; המג'רסה; גינוסר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו