חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

3 באפריל 2016

טיולים בצפון - צוק מנרה

מעיין הרועים -גליל עליון
איזה מקום יפהפה קשה לניחוש אבל אתן רמז הוא בדרך רכס רמים זיהיתם?לא אז הנה התשובה : מעיין רועים

טיולים בצפון, והפעם רכס הרי נפתלי, שרשרת מצוקים יפהפיים השוכנים על רכס רמים עליו נמצא צוק מנרה הידוע, את דרך הרי נפתלי אשר בגליל העליון, ניתן לעשות בכמה דרכים :רכיבת אופניים, רכב, ריצה, או הליכה.

אחד המונומנטים הבולטים שאין להפסידם בביקור בגליל העליון הוא האריה השואג הנמצא בתל חי. אנחנו בחרנו להתחיל את המסלול בכניסה שלו מכביש 899 ליד קיבוץ יפתח ולסיימה בקיבוץ כפר גלעדי ולשלב ביקור בתל-חי בנסיעה בדרך נופית, תראו תמונות נדמה כי נלקחו מתוך חבל ארץ אירופאי קלאסי: פרות משוטטות בחופשיות ,מעיינות ,מצוקים מסלעים יפהפים, צמחייה עבותה , המסלול עובר בתוך רכס רמים אשר מלווה את המטייל לכל אורך המסלול (מרכס זה עושים מצוק מנרה).

רכס רמים ,אשר בהרי נפתלי כפי שציינתי מיוער ברובו , הצמחייה מאופיינת בחורש ים תיכוני , אלה ארץ ישראלית , אלון מצוי , סירה קוצנית ולוטם ,לוע הארי, שיזף, עוזרר, שושן צחור ועוד. רכס זה מצוי על גבול ישראל לבנון כאשר במדרונות המזרחיים שלו מגיע עד לאזור עמק החולה .ניתן לתצפת מהמקום על קריית שמונה ועל עמק החולה בעונה זו של השנה מדובר בנוף ציורי.

תופעה מעניינת שראינו במהלך הטיול אשר משווים לעצים מראה אימתני ...אילו הם קינים המצויים בתימרות העצים ושייכים כפי הנראה לעופות דורסים ,הבאים בד"כ לאתרי קינון במקומות גבוהים. בעלי החיים האופייניים למסלול זה הם : צבאים ,שועלים ,שפני סלע ,דורבנים.

נקודת חמד הראויה לציון במהלך הטיול שלנו היא , מעיין עין רועים, שפותח בעזרת תמיכתה משפחה יהודית מקהילת לונדון , ובהחלט יכולה להיות נקודת מרגוע ,לאחר מכן מיד לאחר סיום המסלול, בתום המסלול, ביקרנו בכפר גלעדי באנדרטת "האריה השואג" לזכרו של יוסף טרומפלדור ,הלוחם המיתולוגי , אשר בקרב המיתולוגי על תל -חי קיפח את חייו במאבק על יישובי הגליל אם כוחכם במותניכם ניתן לשלב. סנפלינג ופעילויות אקסטרים בצוק מנרה.

רכס הרי נפתלי

טרמפולינה בצוק מנרה

לקראת סנפלינג צוק מנרה

הרי נפתלי  - צוק מנרה פרח צבעוני אדום

היער בצוק מנרה

פריחה וורודה - צוק מנרה

מעיין הרועיםאנדרטה לזכרו של יוסף טרומפלדור

צוק ברכס הרי נפתלי אירוס פורח ליד כפר גלעדי

אנדרטה בגלילי העליון

צוק מנרה משקיף על עמק החולה תצפית מרהיבת עין מצוק מנרה

מעיין הרועים אשר סמוך לאריה השואג

קיר טיפוס

אביב צוק מנרה

אז בואו לבקר בגבול הצפוני של מדינת ישראל והתענגו על הנופים הסלעיים המדהימים הללו בחופשה הבאה שלכם וכחלק מטיולים בצפון שלכם. מה בסביבה: שמורת נחל דן; נחל שניר; פארק החושים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה