חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

נחל שניר- נחל חצבאני

 נחל שניר

במקום המופיע בתמונה הרעש היחידי שתשמעו פה זה את שאון המים שימו פעמכם צפונה אל אחד הנחלים השווים ..

טיולים בצפון, נחל שניר הנו הנחל הארוך ביותר מבין 3 מקורות הירדן, אשר זורם כל ימות השנה, זרימתו שופעת וייחודית. על גדותיו צומחים להם עצי דולב רבים. את נחל שניר לא חייבים לראות ולחוות באמצעות  לכניסה לשמורת הטבע המסודרת של רשות שמורות הטבע שכידוע בתשלום. קיימות נקודות גישה רבות, לאורכו של נחל שניר , אשר ניתן לעצור עם הרכב בצד הדרך באופן ספונטני במהלך טיול באזור, ולעבור דרך קני הסוף, מאחד השבילים המובילים לגדות הנחל, שם ניתן לשבת ולאכול או לשתות בשלווה לאורך גדות הנחל.

המים של הנחל כמובן קרים ביותר במשך כל ימי השנה, מאחר שמדובר בשלגים שהופשרו בחרמון וזורמים מטה לכיוון הכנרת. בנוסף תזכו בשלווה ושקט ותהנו מרגעי קסם של צפייה והאזנה לשפיעתו הייחודית של נחל שניר. למי מיועד: למטייל חובב, רוגע, שלווה ולכל אילו שמחפשים לברוח מן ההמולה.

נחל שניר הוא נחל איתן הזורם בכל ימות השנה, בתוך נחל שניר יש מסלול טיוחל העובר ממש בתוך המים, מדובר במסלול יפהפה ומיוחד ,בקיצור נחל שניר הוא נחל  קלאסי לשילוב כחלק בלתי נפרד מתוכנית טיולים בצפון והוא  אחד מהנחלים בצפון שיותר מעניינים (לפחות אותי).

נחל החצבאני

אורכו של נחל שניר הוא 65 קילומטרים והוא עובר בהרבה פינות חמד אקזוטיות הנמצאות לאורכו ועל גדותיו, לא פלא שהרבה אנשים בוחרים לעשות קמפינג על הנחל או עוצרים שמים מחצלת סמוך לקו המים ולוגמים קפה חם ומהביל.
נחל שניר עובר גם בתוך שמורת הטבע נחל שניר שהיא שמורה מוסדרת המנוהלת ע"י "רשות הטבע והגנים.

שניר -החצבאני

נחל שניר מתחיל בלבנון ומרביתו גם זורם בשטח לבנון , הוא מתחיל בעיירה הנקראת ,חצביה" ומכאן שמו "חצבאני",
נחל שניר ניזון מפלגי מים של נחל דן לאחר שהקיבות עושה שימוש חקלאי בנחל דן. המעיין העיקרי של נחל שניר הוא מעיין אל ואזאני והוא נובע סמוך לכפר עג'ר(כפר שחצוי בישראל וחציו בלבנון).

נחל שניר הפראי

נחל שניר הוא אחד משלושת הנחלים אשר מזינים את הירדן נחל חרמון (הבניאס),נחל דן-  שמורת תל דן.
איך מגיעים לנקודה הזו ? ממש קרוב לגן הצפון בגליל העליון , שפניתם בכביש 99 להיכנס למרכז המסחרי" גן הצפון" , המשיכו בנסיעה ישר עד שתגיעו לדרך עפר ,סעו לאורך קבוצה של קנה סוף עבה וצפוף עד שתבחינו בשלט המורה על נחל שניר, החנו את הרכב ופסעו פנימה לצד הפראי והבלתי מוסדר של נחל שניר.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *