חפש/י מסלול טיול

21 באוגוסט 2016

טיולים בארץ

המג'רסה - הבטיחה - בקעת בית ציידה

המג'רסה
חם לכם? אז מגיעה לכם התרעננות ראויה, בואו למג'רסה עם כל המשפחה להנות מטבע פראי אשר בצפונה של הכנרת

טיולים בצפון -  המג'רסה, בשמו העברי נחל דליות, מוכר לכולנו, אך בכל זאת מצאתי לנכון לשתף חוויה נהדרת זו.
בכל פעם מחדש, בעת ביקור בשמורה המדהימה הזו ההנאה מושלמת בייחוד בחודשי הקיץ הלוהטים והלחים שבו זקוקים כל רגע להתרעננות מה שיפה בשמורה הזו היא העובדה שהיא פשוט תפורה למשפחות עם תינוקות וילדים כאילו מישהו הקים אותה במיוחד עבור האוכלוסייה הזו. מסתבר שהטבע יודע הכי טוב מה טוב בשבילנו..בקעת בית צידה שוכנת בצד הצפון מזרחי של הכנרת, בקעה זו נוצרה בעקבות בקעים גאולוגיים שגרמו להורדת היהודיה, שברמת הגולן לכיוון הכנרת, כתוצאה מכך, התנקזו נחלי הגולן (משושים ,יהודיה ונחל דליות ) לבקעת בית צידה ויצרו ריכוז של הנחלים ,שכולם נחלי איתן.כל הנחלים המוזכרים נכנסים לשטח הבקעה הנמוך ומתפצלים לעשרות יובלים. בסיום מסעם הארוך מרמת הגולן הם מתכנסים ל 2 לגונות גדולות : המג'רסה והזאכי. קצת פרטים על המסלול :האתר תחת פיקוח וניהול רשות הטבע והגנים
,כך שהכניסה כרוכה בתשלום , המסלול כולו עובר במים ,כאשר חלקו הראשון הוא הליכה במים רדודים מאוד (פחות מגובה ברך של ילד בן 5) .

בהמשך המים הופכים גבוהים יותר, כמטר לכל היותר, ומשם יש יציאה למסלול יבש ,חזרה לחניון.
ניתן להמשיך וללכת במים עוד כ 200 מטר שם קצת יותר עמוק כ 1.4 ובהמשך גם יש יציאה נוספת ואחרונה. המסלול אינו ארוך ונוח להליכה ואורכו כ 20 דקות עד חצי שעה מיועד למשפחות עם ילדים צעירים בעיקר. בקטע האחרון ניתן גם להתרחץ. בסוף המים מתנקזים לכנרת - אך מסלול זה חסום להליכה ע"י צמחיה עבותה של פטל, קני סוף ערבה ועוד.

מה בסביבה: עין איוב; עין עלמין; שמורת טבע גמלא.

תגובה 1:

  1. נראה טוב, אחלה תמונות אין ספק שרואים שעשיתם חיים :)

    השבמחק

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו