חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

המג'רסה - הבטיחה - בקעת בית ציידהחם לכם? אז מגיעה לכם התרעננות ראויה, בואו למג'רסה עם כל המשפחה להנות מטבע פראי אשר בצפונה של הכנרת

טיולים בצפון -  המג'רסה, בשמו העברי נחל דליות, מוכר לכולנו, אך בכל זאת מצאתי לנכון לשתף חוויה נהדרת זו.
בכל פעם מחדש, בעת ביקור בשמורה המדהימה הזו ההנאה מושלמת בייחוד בחודשי הקיץ הלוהטים והלחים שבו זקוקים כל רגע להתרעננות מה שיפה בשמורה הזו היא העובדה שהיא פשוט תפורה למשפחות עם תינוקות וילדים כאילו מישהו הקים אותה במיוחד עבור האוכלוסייה הזו. מסתבר שהטבע יודע הכי טוב מה טוב בשבילנו..


בקעת בית צידה שוכנת בצד הצפון מזרחי של הכנרת, בקעה זו נוצרה בעקבות בקעים גאולוגיים שגרמו להורדת היהודיה, שברמת הגולן לכיוון הכנרת, כתוצאה מכך, התנקזו נחלי הגולן (משושים ,יהודיה ונחל דליות ) לבקעת בית צידה ויצרו ריכוז של הנחלים ,שכולם נחלי איתן.

בית צידא

כל הנחלים המוזכרים נכנסים לשטח הבקעה הנמוך ומתפצלים לעשרות יובלים. בסיום מסעם הארוך מרמת הגולן הם מתכנסים ל 2 לגונות גדולות : המג'רסה והזאכי. קצת פרטים על המסלול :האתר תחת פיקוח וניהול רשות הטבע והגנים
,כך שהכניסה כרוכה בתשלום , המסלול כולו עובר במים ,כאשר חלקו הראשון הוא הליכה במים רדודים מאוד (פחות מגובה ברך של ילד בן 5) .

שמורת הבטיחה שמורת המג'רסה

בהמשך המים הופכים גבוהים יותר, כמטר לכל היותר, ומשם יש יציאה למסלול יבש ,חזרה לחניון.
ניתן להמשיך וללכת במים עוד כ 200 מטר שם קצת יותר עמוק כ 1.4 ובהמשך גם יש יציאה נוספת ואחרונה. המסלול אינו ארוך ונוח להליכה ואורכו כ 20 דקות עד חצי שעה מיועד למשפחות עם ילדים צעירים בעיקר. בקטע האחרון ניתן גם להתרחץ. בסוף המים מתנקזים לכנרת - אך מסלול זה חסום להליכה ע"י צמחיה עבותה של פטל, קני סוף ערבה ועוד.

שמורת המג'גרסה בגולן שמורת הבטיחה

המג'רסה

המג'רסה -שמורה פראית

המג'רסה - הבטיחה טיול מים - מג'רסה

שמורת המג'רסה- בטיחה טיול במים

המג'רסה - הליכה במים נחל דליות

בבקעת החולה כלולים מקורות הירדן ושמורת החולה, האזור בין הגליל העליון לגולן, מזרח הכנרת הפך בשנים האחרונות ליעד מבוקש ע"י נופשים ומתרחצים שפוקדים את חופיו בקיץ, ולא בכדי אזור זה הוא אזור כינוס לכל ערוצי המים אשר מתרכזים כאן בבקעת הבטיחה. מה בסביבה: עין איוב; עין עלמין; שמורת טבע גמלא.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *