1 בינואר 2017

טיולים בארץ

פארק נחל חביבה


  פארק נחל חביבה

אם נפשכם חשקה במסלול מדהים עם פסלים ושבילים 
בואו לנחל חביבה, נחל שנביעתו שופעת במשך כל ימות השנה.
טיול לשבת, אחד המסלולים האטרקטיביים לטיולים בארץביציאה מכביש 6, במחלף באקה, סמוך למושב שדה יצחק, שוכן לו, פארק נחל חביבה המשוקם. 
נחל חביבה עבר תהליך של שיקום, אך המים בו אינם ראויים לרחצה או שתייה. אם אתם בעניין של טיול משפחות או טיול אופניים אז הגעתם למקום הנכון. יש במסלול  את כל התנאים המתאימים לטיול בתקופה זו של השנה :
נופים מרהיבים, שלוליות מים בכל פינה, מרבדים ירוקים בכל עבר. 

שפע עצי שקמה שננטעו בפארק וגם מגוון רב של בעלי חיים :
אנפות, נוטריות, צבים וברווזים .סכרים עשויים מאבן ומפלוני מים שמעניקים למקום נופך ייחודי ומעניין שברקע  נשמעים קולות זרימת המים.
קצת על הנחל: הנחל מתחיל את מסלולו מאזור ג'נין ונמשך כ- 20 ק"מ לערך עד אשר נפגש עם נחל חדרה, הקטע בו שוקם נחל חביבה הוא לערך כ- 3 ק"מ ונמשך מקיבוץ להבות חביבה, עד לשפך בנחל חדרה. 

הוראות הגעה למעוניינים : לבאים מדרום בכביש 6 רדו במחלף באקה, לאחר כקילומטר פנו ימינה לכיוון קיבוץ שדות יצחק, בכיכר צאו בפניה הראשונה - סעו מתחת לגשר של כביש 6 המשיכו עוד בנסיעה של קילומטר ואז ימינה ממש קצת לפני הכניסה לקיבוץ שדה יצחק תבחינו בשביל עם שלט אבן, זהו פארק נחל חביבה ותחילת המסלול של נחל חביבה -המשיכו עם השביל עד שתגיעו לאזור הנחל .למטייל הישראלי מדובר בחוויה כי מדובר בנופי ארץ ישראל במיקום מיוחד במינו.  להלן התמונות :