חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

5 בפברואר 2017

טיולים בצפון, נחל המערות

נחל מערות בכרמל

זמן להתחיל מבראשית: ביקור במערות האדם הקדמון ואירוח של צימר יוקרתי למרגלות רכס הרי כרמל, מצפה לכם מסלול קצר ומפתיע לכל המשפחה.

טיולים בצפון, המלצת טיול שבסיומו תוכלו להישאר ללילה במתחם צימר יוקרתי וליהנות מחופשה קצרה ואיכותית.
אם אתם מרגישים שלילדים שלכם דרושה הרפתקה חדשנית, יוצאת דופן ומרתקת, מערות האדם הקדמון הם ההמלצה הכי טובה עבורכם.

מדובר בחוויה נדירה החושפת באופן מוחשי את אורח חייו של האדם הקדמון ומשפחתו שהתגוררו ממש כאן, באזור הכרמל ובמערות העתיקות שנשתמרו באזור. כל אלה לצד נופים גליליים מרהיבים, אוויר צלול והמון צימרים מפוארים ליהנות מהם בסיום השהות.השמורה מכילה ממצאי תרבויות על פני רצף של כמיליון שנה והיא מהווה אתר ארצי ייחודי המציג את החיים הקדמונים בדיוק במקום שבו התקיימו. האתר אף מוכרז על ידי הארגון הבינלאומי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ובעל ערך בינלאומי לחקר התפתחות האדם.

משך הסיור הינו כשעה עד שעה וחצי לכל היותר, כאשר ניתן להוסיף לו גם סיור במסלול הבוטני או המסלול הגיאולוגי – מעגליים וקצרים אף הם.

שביל האדם הקדמון נפתח עם טיפוס קטן במדרגות עד לפתח מערת התנור ומערת הגמל, בה נמצאים פסלי האדם הקדמון ומשפחתו בגודל טבעי, הממחישים את צורת החיים בתוך המערה.

מומלץ להציץ לאחור אל נקודת הטיפוס ולהביט אל חוף הכרמל והנוף הפנורמי הנפלא. במערה הבאה, מערת הנחל, תפגשו מבואה גדולה ושביל משורטט המוביל פנימה. כאן יצפה לכם מופע אורקולי מרהיב המלווה בקריינות בעברית ובשפה קליטה וקולחת המתאימה לילדים.

עם כיווני האורות המתוזמנים תוכלו להתקדם אל פנים המערה כשמצדדיה מיצגים שונים, עד למפתח רחב ובו ספסלי ישיבה להמשך הקשבה לסיפור ולצפייה בסרט המוקרן על קירות המערה. ביציאה מהמערה ניתן להבחין בשרידים משוחזרים נוספים. ניתן להמשיך אל המערה המזרחית של השמורה ובה מערת הגדי, בה נתגלו שלדי אדם המוערכים כבני 90,0000 שנים.למעוניינים, ניתן להמשיך אל השביל הגאולוגי המטפס עד למצוק הצפוני בשמורה ומשולט לאורך הדרך בעמודי עץ. אפשרות נוספת היא לעקוב אחר סימון השבילים הכחול לאורך נחל המערות ובין הצמחייה הים-תיכונית המאפיינת את האזור.

אזור המסלול הוא דרומה אל ראש הרכס ומשם חזרה לכיוון מערב אל תצפית מרהיבה על האזור והים וירידה אל נקודת ההתחלה. מערה זו היא קלילה מבחינת רמת קושי ויכולה להיות אפרטיף לתכנית טיולים בצפון שלכם.מכאן ניתן לקנח את יום הטיול באחת ממסעדות הכרמל המשובחות ולפרוש אל מתחם צימר יוקרתי מפנק ומפואר להמשך השהות שלכם כאן, בלב הנוף המרהיב והאווירה הגלילית הנפלאה.למי מתאים: המסלול עומד בכבוד בהגדרה של אטרקציות לילדים וטיולי משפחות בכל עונות השנה ובייחוד בתקופת הסתיו שמזג אוויר משובח ונוח. מה בסביבה: הגנים הבהאיים חיפה; מי קדם- פארק אלונה;

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה