חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

5 במרץ 2017

נחלים בצפון - נחל גוש חלב

נחל גוש חלב
הכניסה אל ארץ הגליל עוברת דרך נופים חלומיים בהחלט, הגליל העליון התברך בנופים יפהפים, גוש חלב הוא אחד מהם

הכבישים מתפתלים לאורך שורות ארוכות של עצי אורן, איקליפטוס ואלון וותיקים ומבעד לחלונות הרכב אפשר להשקיף אל הנוף המדהים שעוטף מכל פינה. אולם המחזה המרשים ביותר ניצב דווקא בפתחו של הגליל העליון ובו מסתתרת פנינת טבע מרהיבה ביופייה – נחל ג'יש (גוש חלב). 

כאן על פני מסלול הליכה נעים, רב עונתי, מישורי ומשפחתי של כ-4 שעות תפגשו בנוף גלילי עוצר נשימה, מספר מעיינות שופעים, שרידי מבנים עתיקים וכמובן הנחל שמלווה אתכם לכל אורך הדרך ומושלם לשכשוכים. ניתן לשלב את הטיול עם לינת צימר בגליל באחד המושבים הסמוכים דלתון או כרם בן זמרה.

הנחל מתחיל את זרימתו מאגם דלתון ומסתיים בחיבור לנחל דישון. המים זורמים בשלווה בתוך עמק ירוק ומקסים הסמוך לכפר ג'יש – כפר נוצרי מארוני בעל היסטוריה מפוארת ועתיקה, המוכר כאתר קברי צדיקים שבו שוכנים קבריהם של שמעיה ואבטליון, ראשי הסנהדרין. כאן התחולל סיפור הגבורה הנודע של יוחנן מגוש חלב בימי השלטון הרומאי, שהפך למנהיג המורדים שהביס את הרומאים, כבש מידיהם את הכפר, בנה אותו מחדש והפך לגיבור הגליל.

תחילת המסלול מתוך הכפר, דרך סימון שבילים ירוק המוביל אל גדתו המערבית של הנחל. בתוך מספר דקות נבחין בשרידי בית הכנסת העתיק שפעל כאן מהמאה השלישית ועד השישית לספירה. בהמשך הדרך נפגש המסלול עם שני מעיינות הנובעים ישירות מבטן האדמה: עין ברדי. והשני, בו מומלץ לסטות מהדרך במעלה אפיק הנחל ולהגיע אל עין עלווה המקסים שעטוף בעצי צפצפה עתיקים ופריחה גלילית מרהיבה.

מכאן ניתן לחזור חזרה על עקבותיכם ולסיים את המסלול, או להתקדם עד לסופו – דורש רכב נוסף בנקודת הסיום. בחזרה אל שביל הנחל הירוק, תפגשו בהמשך הדרך את שרידיהן של 5 טחנות קמח. בשלב מסוים ייפגש הנחל עם נחל צבעון ומכאן יש לפנות ימינה (צפונה) אל סימון שבילים אדום. השביל רחב ונוח מאוד להליכה ולצידו שלושה מעיינות נוספים הזורמים אל נחל צבעון. לאחר קילומטר תגיעו אל נקודת הסיום ובה הרכב המאסף.

נחל צבעון -גליל עליון

את היום תוכלו לסיים באחת ממסעדות הכפר הביתיות ומכאן להמשיך למנוחה במתחם צימרים בגליל העליון עם בריכה לכל הילדים ונוף פסטורלי יפהפה מכל עבר. חושבים לקחת צימר בגליל ולטייל בסביבה? הכירו את מסלולי הטיול המושלמים
אם אתם מתכננים נופש כפרי של צימר בגליל עם אפשרות לטיול משפחתי בטבע, קחו את המפתחות והניעו את האוטו כבר עכשיו כי יש לנו הצעה מדהימה: למידע נוסף על לינה בצימר בגליל כנסו לאתר : צימר טופ.
מה באזור: נחל צלמון ; נחל עמוד ; עין עלווה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה