חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

בריכות עין החורש - אגמון חפר

בריכות עין החורש - אגמון חפר
רוצים לבקר בשמורה חדשה קטנה ופסטורלית שצמחה בשנה האחרונה? אם כן אז כדאי שתגיעו ותתלהבו מהפלא החדש..

טיול לשבת, מדינתנו כה קטנה ועל פניו נראה שיש בה מעט פינות חמד ומסלולי טיול, אך לא כך הדבר שיש לא מעט גופים במדינה אשר ממציאים אותה כל פעם מחדש, עדות חיה לכך היא שמורה מרהיבה , סמוך לנחל אלכסנדר, אגמון עמק חפר. אגמון עמק חפר, זהו האגמון החדש שנפתח בסמיכות לקיבוץ עין החורש אשר בעמק חפר.

אתר חדש לחלוטין בסגנון של אגמון החולה רק בזעיר אנפין אם זאת החוויה לילדים בעיקר אך גם למבוגרים היא אכן מרנינה , מדובר על שמורה עם שבילי הליכה דקורטיביים מעץ והדמייה של תיבת נוח מוקטנת עם חלונות צפייה מתוך בטן האונייה המשקיפה לעבר האגמון ,כל שבילי ההליכה הם סביב האגמון במקום גם יש נקודת תצפית המשקיפה על כל השמורה ועל חלקים מנחל אלכסנדר המקום בעל נגישות מלאה.אז קצת היסטוריה השטח הזה כ- 300 דונם גודלו היה בעבר בריכת דגים של קיבוץ עין החורש, שמאוחר יותר נזנחו והפכו למאגרי מי שיטפונות.

בעבר הרחוק יותר לפני כ- 100 שנה היו פה ביצות, שיובשו על ידי החלוצים לטובת הקמת המפעל ההתיישבותי ומפעלי חקלאות. מועצה מקומית עמק חפר שינסה מותניים והקימה פה שמורה, זאת במטרה להכשיר במקום פארק מים טבעי שיגרום לעופות ובעלי חיים נוספים לשוב ולחזור למקום. במילים אחרות הקמת פארק ציפורים, שהרעיון שעומד מאחוריו די דומה לזה שעמד מאחורי החזון של הקמת פרויקט הדגל בייבוש ביצות של ישראל, "עמק החולה".

אם הגעתם כבר עד כאן כנראה זה לא היה סתם והייתה לכך סיבה מוצדקת. מיד שתיכנסו לשמורה לאחר שהחניתם את הרכבים, תגלו אגם רחב ידיים שלצידו צמחייה רבה ומרשימה בעיקר צמחייה הנפוצה במים. בנוסף מסביב לאגם ישנם שבילי עץ כאילו נלקחו מעולם האגדות שיובילו אתכם לפינות קסומות מסביב האגם כגון פרגולה הצופה לעבר שמורת נחל אלכסנדר הידועה.

בנוסף תיבה ענקית גדולה עם חלונות המאפשרים לקטנטנים להביט מתוכה לעבר האגם. תיבת זו מתיימרת להיות חיקוי של תיבת נוח, האמת היא שאכן מדובר בחיקוי הולם לתיבה עתיקת היומין לפיה כל בעלי החיים נכנסו בזוגות לתוכה ובכך הציל נוח את בעלי החיים מהמבול הגדול. עוד במקום ניתן לראות לאורך האגם מעיין "איים" קטנים שעליהם נראים עצים קטנים ובכל רגע פוקדים את האיים הללו בעלי כנף שונים ומגוונים, אילו הם אתרי קינון שהעופות הקימו.

במקום הוכשר שביל צף ייעודי עשוי מדק עץ, השביל עובר בין הבריכות ומגיע עד לתיבת נוח האמורה. האגמון מהווה תחנת מנוחה עבור שקנאים, אגמיות, טבלנים,שחפים, אנפות, קורמרנים, ועוד בעלי כנף. גודלו הכולל של הפארק החדש משתרע על שטח כולל של כ- 300 דונם.

המקום נגיש לבעלי מוגבלויות ולעגלות ילדים ,כל שבילי העץ לא מדרגות כלשהם. המקום אינו מוצל, כך שלא כדאי להגיע לפה בשעות החום הלוהטות. הכניסה לשמורה החדשה אינה כרוכה בתשלום. סביב נחל אלכסנדר בסמוך לאגמון יש הרבה פינות חמד מוצלות עם שולחנות קק"ל למנגל או סתם לרביצה.

לסיכום מדובר בהחלט על חוויה ראויה לבילוי משפחתי על גדות אגם מקסים.

אגמון חפר


אגמון חפר -בריכת עין החורש

אדמון חפר אטרקציה

בריכת עין החורש אגמון חפר

טיול בעמק חפר

אגמון חפר מסלול

עמק חפר אטרקציות

נחל אלכסנדר זורם באגמון חפר

הוראות הגעה: בכביש 4 לפנות מזרחה בצומת חפר ליד קיבוץ מעברות על דרך כורכר בסמיכות לנחל אלכסנדר עד להגעה לאגם. בווייז: "אגמון חפר". למי מיועד: למטייל הטיפוסי לייט , למשפחות וטיול רומנטי.
מה בסביבה: פארק נחל חביבה, פארק נחל חדרה ; עין אביאל

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *