19 בספטמבר 2017

טיולים בארץ

טיולים בארץ, למטייל בשביל ישראל

שביל ישראל
המלצה על אחד מהטיולים המרהיבים והיפים החוצים את ארץ ישראל
 לאורכה מדן ועד אילת קחו תרמיל ומקל וחצו את ישראל .

טיולים, שביל ישראל,
על פי ויקפדיה שביל ישראל הוא בעצם נתיב ההליכה הארוך ביותר בארץ אשר מתחיל מהנקודה ה- 1 על המפה שהינה בית אוסשיקין הממוקם במושב דן שבצפון, ומסתיים במקטע מספר 66 שהינו בית ספר שדה אילת, שמו של המקטע האחרון,  "מהר יואש לאילת".
 אורכו המדויק של שביל ישראל נכון לכתיבת שורות אלו הוא 1040 קילומטרים של שביל המורשת כמובן בכל הסימונים המוכרים באדיבות החברה להגנת הטבע והוועדה לשבילי ישראל, אלו שבאמת יחפשו מידע בנושא יוכלו למצוא מידע וזויות צילום מרהיבות של שביל ישראל בגוגל.
איך מזהים שאנחנו צועדים בשביל ישראל?
את הזיהוי של השביל ניתן לזהות באמצעות הפסים האנכיים בצבעי לבן, כחול וכתום, אחד הטריקים שהחברה להגנת הטבע הכניסה בסימון השבילים בעבור המטיילים זה את כיוון ההליכה, במידה והפס הלבן מדורג גבוה מהאחרים המשמעות של זה שהנך צועד מכיוון דרום לצפון הקריר והמושלג, במידה והפס הכתום מדורג גבוה מהאחרים המשמעות של זה שהנך צועד מכיוון צפון לדרום השמשי והחמים, שימו לב...לא מעט פעמים שביל ישראל חופף למסלולי טיולים אחרים מה שלא מעט פעמים מבלבל את המטיילים, שימו לב לסימונים המופיעים במהלך הצעידה.
בכל אופן לאלו שרוצים גם להשוויץ ולהוכיח את ההליכה בשביל ישראל, ישנה אפשרות לבצע רכישה של דרכון סמלי אותו ניתן לרכוש ולהחתים במהלך הנקודות השונות הפרוסות לאורכו של השביל.


בחירת נקודות צעידה ומאיפה בכלל מתחילים?
אלו המתעניינים לצאת לראשונה בחייהם להליכה בשביל ישראל לבטח שואלים את עצמם לא מעט שאלות רלוונטיות וחשובות, שבאם נהיה כנים לרגע תוכלו למצוא עליהם את כל התשובות ברשת וכמובן שגם אצלנו.
אז כפי שציינו שביל ישראל מחולק למספר רב של מקטעים מדן ועד אילת, באם נהיה מדויקים אז פחות או יותר 66 מקטעים של מסלולי הליכה יפהפים המתאימים לכל המשפחה, אך כמובן ברמות קושי שונות.
לפני שמתחילים בכלל חשוב מאוד לדעת, שביל ישראל ישראל הוא מסלול טיול ארוך שיכול לקחת זמן, בדרך כלל תתכוננו לטיול של בין 35 ל- 60 יום לפחות וכמובן שרבות מזה תלוי בתנאי מזג האוויר, מרבית מתושבי מדינת ישראל היוצאים למסלול טיול זה וגם התיירים המחליטים להגיע ולתור את הארץ בוחרים מקטעים שונים שאותם הם יבצעו בפעם אחת או במספר פעמים בחלוקה על פני ימים, בסופו של דבר חשוב לדעת שיציאה לצעידה בשביל ישראל היא בחירה על פי צורך שבדרך כלל מושפעת ממספר הנפשות, גילאים, קושי פיזי, אורך מסלול וכמובן תאי מזג האוויר שמשפיעים רבות על הצעידה.
חלוקת הטיול לאזורים!
כמובן שלפני שניתן לכם את הרשימה המלאה של אזורי הטיול בשביל ישראל חשוב מאוד שתדעו שיש לבצע תכנון מקדים לכל יציאה של טיול באזור, ישנם כיום לא מעט מדריכי טיולים שמעניקים ייעוץ והכוונה בתשלום סמלי וישמחו לעזור לכם בכל הקשור בתכנון טיול בשביל ישראל.
האזורים בישראל בהם עובר שביל ישראל, הם: הגליל העליון, הגליל התחתון, רכס הכרמל, השרון, אזורי פרוזדור ירושלים, אזור השפלה, המכתשים, אזור הערבה וכמובן הרי אילת.
כמובן שבכל אזור כזה במידה והחלטתם לטייל ישנם הרבה תתי אזורים שבדרך כלל אלו הערים בהם תעברו או אזורי הטיול, לדוגמא: באזור השרון ישנם טיולים העוברים בתל אביב, הרצליה, כפר אולגה ועוד רבים. במידה ותחליטו שנפשכם חשקה לטייל באזור ירושלים, לבטח תמצאו על המפה מספר נקודות העוברות בתל חדיד, צובה, סטף, חרבת סעדים ועוד רבים וטובים.
אנו כמובן ממליצים לקרוא קצת ולאגור כמה שיותר מידע על מנת שתגיעו לטיולים הכי מאורגנים שיש, כמובן שטלפון סלולרי לא יזיק במקרה הזה ובאזורים בהם יש שלכם קליטה תוכלו למצוא מידע און ליין.
לינה ואירוח במהלך הטיול
אלו מכם כמובן שמעוניינים לצאת לטיול בשבילי ישראל למספר ימים או אפילו למספר חודשים (לאמיצים בלבד) סביר להניח שתצטרכו לבדוק אופציות לינה ואירוח במהלך הטיול, אופציה אחת היא כמובן לינת שטח באוהלים ולכך דרושה לכם  גם התארגנות בהתאם של ציוד, אותו תוכלו לרכוש בחנויות המטיילים השונות.


במקביל במידה ואתם עוברים בערים מאוכלסות או בקרבת מקומות אירוח, אתם תמיד יכולים לשקול צעד שכזה, או אחת לכמה ימים, על מנת שתוכלו להתרענן כמו שצריך לפני היציאה לנקודת הטיול הבאה, כמובן שצעד של לינה ואירוח במקומות מסודרים דורש מכם התארגנות של תקציב, תכנון והזמנה של מלונות ומקומות אירוח בישראל בהתאם לאזור בו תחליטו לטייל. 
למי מיועד: למטייל מטיב לכת בלבד, מדובר על מסעות שאורכים מס' ימים ולא טיול קליל, יש להתייחס בכובד ראש ולהפנים שמדובר במסע ולא טיול.