חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

ריף הדולפינים באילת

ריף הדולפינים באילת- מדהים
הם אוהבים בני אדם, יפי תואר אך בלי בלורית ואוהבים מים צלולים דולפינים הם יונקים ימיים השייכים למשפחת הלווייתנים. 
אי שם הרחק הרחק דרומה בישראל שוכנת לה עיר "בתוך פנינה",ים סוף, ומלאה אטרקציות והפתעות לרוב. אנשים בכל הגילאים ימצאו פה מה לעשות, אילת ,טומנת בחובה אטרקציות רבות ומרובות אך "הסוכרייה" שבאילת היא לא אחרת מריף הדולפינים.

מדובר על בית גידול ימי בעל מרחב אקולוגי ייחודי ורחב ידיים לדולפינים. הדולפינים מנהלים אורח חיים טבעי לחלוטין בתנאי חופש ללא שבי. כל מערכת היחסים בין הדולפינים לאנשי הצוות וקהל המבקרים מבוססת על כבוד הדדי ורצון טוב של הדולפינים בקשר זה. היופי שבדבר הוא הקשר הפיזי שנוצר בינם לבין בני האדם לא מותנה במחוות או באיזשהו אתנן, כך שהמקום משרה אווירת רוגע, טבע.

כאן איין אווירת קרקס, בו מתעללים בבעלי חיים והופכים אותם לחיות שעשוע עבור בני האדם, כפי שעשו ביוון העתיקה וכפי שעושים עד היום במקומות אחרים בעולם, לדוגמא: מופע דולפינים בגארדה-לנד אשר באיטליה מבוסס על אילוף הדולפינים והתניית האוכל בעשיית פעילויות ידועות מראש לצורך שעשוע.

האכלת דולפינים

חוף ים באילת

קצת על המקום: הכניסה לריף הדולפינים כרוכה בתשלום לפי אדם, אך במקום ישנו חוף המאפשר רחצה לילדים ולמבוגרים כך שזה מרכיב חשוב בחופשה ובביקור עצמו לאור החום הרב השורר באילת רוב ימות השנה (שימו לב הרחצה ללא מציל).

חוף הריף

חוף ריף הדולפינים

שנית יש אפשרות לעשות במקום פעילויות ספורט שונות כגון : צלילת היכרות, פעילות הכרוכה בתשלום נוסף. אז מה תקבלו בתמורה לכניסה באתר: שירותים ומקלחות כיסאות נוח פינות צל וזולא. עוד במקום יש מזחים "צפים" שהולכים עליהם וניתן לראות את הדולפינים אוכלים ומנתרים להנאתם. במקום ישנו גם אולם קולנוע המציג סרטי טבע.

חופי הים באילת

ריף הדולפינים באילת

דולפינים

דולפינים שוחים לצד אנשים בריף

דולפין באילת

קצת על הדולפינים - קיימים מס' סוגים בעולם, מרביתם חיים במים מלוחים במרחבי האוקיינוסים על-פני כדור הארץ ומיעוט חי במים מתוקים. הדולפין הוא יונק טורף אשר ניזון מדגים קטנים, סרדינים ואפילו תמנונים. הדולפין הוא בין בעלי החיים הנבונים על-פני כדור הארץ והוא חי בלהקות, זו כנראה אחת הסיבות שהוא יודע לתקשר עם בני האדם בדרכים שונות.

לדולפינים איבר הנקרא "סונאר" זהו חור נשימה הממוקם בחזית הראש שלו ומשמש להפקת גלי קול לצורך תקשורת הנקראת "קליקים". לדולפין מס' צורות תקשורת: מגע, השמעת צפצופים (קליקים) כפי שציינתי, שפת גוף ותופתעו לשמוע, גם שריקות. האויבים של הדולפינים הם: דייגים, כרישים. לעיתים הסונאר שלהם נפגע וקורה להם תקרית הנקראת "החפה" שזה עלייתם אל החוף .

שאלתם את עצמכם מה מקור השם "דולפין". ובכן דולפין הוא, כמו מרבית השמות בלועזית, שם הנלקח מיוונית, "דלפיס" שזה רחם, ומדוע? כי הדולפין הוא סוג של דג בעל מבנה גוף המזכיר קצת את הרחם. 

לסיכום: ריף הדולפינים הוא מקום המשרה רוגע ושלווה, לא רק על המבקרים, מסתבר גם על הדולפינים שבוחרים להישאר שם כבר שנים. וכנראה יעשו זאת גם עוד שנים רבות נוכח היחס החם והמלבב שהם מקבלים מהצוות במקום ממליץ בחום על המקום כחלק בלתי נפרד מהחופשה שלכם.

הוראות הגעה לריף הדולפינים באילת : הזינו ב waze :"ריף הדולפינים".האם בתשלום: כן.
מה בסביבה: צלילת בכורה באילת; אטרקציות באילת תאריך ביקור:26/10/2017

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *