חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

הר גמל - מרכז הנגב - מכתש רמון

הר גמל - מרכז הנגב
הטבע במלוא התגלמותו הדרימו למרכז הנגב והביטו כיצד הטבע פיסל בהוד והדר את בעל החיים שכה אופייני למדבר.
הנגב, היי שם בדרום הרחוק, שוכנת עיירה ציורית שקטה ופסטורלית, מצפה רמון, העיירה שוכנת סמוך ללוע עצום ורחב ידיים. גמל רב מימדים ואימתני מטייל לאיטו, לאחר שגמע עשרות קילומטרים במדבר. והגיע סמוך ללוע הגדול, עצר מלכת את תנועתו מתוך חשש כי יפול לתוכו ויקפח את חייו.

מאז ועד היום עומד הגמל לא זע ולא נע על שפת הקניון האדיר כמו נציב מלח. ומביט במכתש רב המימדים ובנוף עוצר הנשימה הנשקף ממנו. הגמל כידוע הוא סמל אוניברסלי למדבר. על שפת מכתש רמון, על גבעה קטנה אליה ניתן לטפס, קיימת דמות גמל מסלע ועל שום כך נגזר שמו "הר גמל".

הר גמל במכתש רמון

הר גמל

בלב ליבו של הנגב נמצאת טיילת מכתש רמון, אשר הר גמל נמצא בתחילתה או סופה (השאלה מהיכן בחרתם להתחיל) היא טיילת קסומה והנוף הנשקף ממנה מזכיר לעיתים את הסרט הבדיוני "מסע בין כוכבים" בו הם מבקרים ומגלים כוכבים. רק שכאן לא תפגשו חלליות, אך תוכלו לחוש את האווירה אשר במכתש רמון. היא מכניסה את המבקר לניתוק קוסמי.

את מסלול הטיול להר גמל אנו התחלנו ממלון בראשית הנמצא על אחד ממצוקי המכתש. פאר ויוקרה מלאכותיים מנסים להתחקות אחר עוצמתו הבלתי ניתנת לתפיסה של המכתש. מסלול הטיילת ממשיך דרומה ועובר במרכז המבקרים רמון לזכרו של אדם מיוחד במינו, אילן רמון אסטרונאוט הישראלי הראשון שקיפח את חייו בעת התפוצצות החללית שעה ששבה לאטמוספרה .

כביש במכתש רמון

תצפית ממכתש רמון

נוף אל תוך מכתש רמון

טיילת מכתש רמון

מכתש רמון  שמצפה רמון

מכתש רמון היפה

סלעים צבעוניים במצפה רמוןשלל צבעי חום במכתש רמון

מכתש רמון הכביר

במהלך מסלול ההליכה ילוו אתכם יעלים המסתובבים על המצוקים ועל הטיילת עצמה באופן תמוהה לחלוטין לא ברור כיצד הם מצליחים ללכת כמו לוליינים בקרקס על שפת המצוקים ולא ליפול מטה.

יעל במכתש רמון

יעל נובי מטייל במכתש רמון

יעל נובי במכתש רמון

במהלך ההליכה לאורך טיילת המכתש, נבנו נקודות תצפית על שפת המכתש. עוד בדרך מנופי המכתש הקסומים בזוויות שונות ,האוויר הצח המגיע מהמכתש נקי לחלוטין מכל זיהום. הטבע ביצע בו עבודת אומנות אלוקית, המעוטרת בגוונים שונים של חום-אדמדם נופים בראשיתיים נשקפים לאורך כל המסלול.

בתום המסלול נגיע להר גמל "נטפס על גבו" ונשקיף ממנו על המכתש. גובהו של הר גמל כ- 900 מטרים.
סך כל המסלול המוצע כאן הוא כ- 30 דקות לכל כיוון בהליכה שלווה ורגועה. והוא בהחלט סביר ונוח חלקו מלווה במעקים וחלקו לא.

ניתן גם לוותר על כל ההליכה ולהגיע ישירות להר גמל, פשוט לנסוע עם הרכב פנימה לתוך מצפה רמון שאתם ממשיכים לראות משמאלכם כל הזמן את המכתש מימינכם תראו בניינים ואזור מגורים, סעו עד תראו משמאלכם הר שלראשו גמל.
אז אם אתם במסע טיולים בדרום, אל תוותרו על הגעה לכאן. תאריך ביקור:02/11/2017

האם כרוך בתשלום : לא. נגישות: אין בכלל. למי מיועד: למטייל האוהב נופי מצוקים והרים ולכל בגילאים.
מה בסביבה: נחל ארדון; גן לאומי עבדת; המנסרה.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *