חפש/י מסלול טיול

2 בינואר 2018

טיולים בארץ

אטרקציות לילדים - חצר הראשונים קיבוץ עין שמר

חצר הראשונים קיבוץ עין שמר

שנה אזרחית חדשה התחילה זה עתה ולבקר בחצר הראשונים בקיבוץ עין שמר זו חובה .
בקיבוץ עין שמר אשר בקרבת קיסריה, נמצא מוזיאון ראשונים עין שמר.
חזרה אל ימי החלוצים של תחילת המאה הקודמת.הילדים חווים בכלל חושיהם את צורת החיים ההיסטורית אשר חיה ונשמה פה לפני כמעט 100 שנה בקיבוץ עין שמר.

אז מה יש לעשות בחצר הישנה אשר בקיבוץ עין שמר.עם הגעתנו למקום, התארגנות של הורי גן לילדים בני 4-5, הוסבר לנו קצת על המקום, אל עין שמר הגיעו חלוצים בתקופות שונות במאה הקודמת, ניסו להתיישב אך לא הצליחו.
לבסוף בשנת 1927 הגיעה קבוצת עולים חדשים מפולין שהצליחה לייסד כאן התיישבות ממשית למרות הקשיים ששררו כאן, כמו חוסר במקורות מים.

אחת האטרקציות לילדים ששבתה את ליבי, היא מאפייה עתיקה ששימשה בעיקר לאפיית לחם לחלוצים במקום.
הילדים נכנסו למאפיה ולמדו על איך אפו פה פעם לחם. כל זאת בהתנסות חווייתית בהכנת לחמניות שמרים מתוקות ובאפייתן בתנור לבנים משוחזר.
אטרקציה נוספת במקום: רכבת האלונים, מדובר בשחזור רכבת עותומאנית המספקת לכולם חוויה פנומנלית.
הרכבת מקיפה את חלקו של קיבוץ עין שמר. פסגת הריגוש באטרקציה זו היא העובדה שצריך להפוך את כיוון הקטר, בן 100 השנה המחובר לקרונות, כאשר הוא מגיע לקצה מסילת הברזל המשוחזרת. ותנחשו מי הופך אותה. 


עוד במקום, מוזיאון טרקטורים, מדובר במוזיאון מיכון חקלאי משנות ה-20 של המאה הקודמת, הילדים מתרשמים באופן בלתי אמצעי בטרקטורים ששימשו את תושבי המקום בעיבוד האדמה ושימושים חקלאים נוספים. 
במוזיאון שילוט עם הסברים על כל דגם של טרקטור ובנוסף הרכבת פזלים של טרקטורים וכלים חקלאיים מהתקופה עבור ילדים.


ומה עוד סיור עם עגלה רתומה לטרקטור, במהלך הסיור הטרקטור עובר ברפתות והילדים מתרשמים מהפרות ומהחיים ברפת.במקום פעילויות נוספות כגון : בית הבד וטחנת הקמח אשר הובאו לפני מספר שנים מהשטחים למוזיאון ועבורם הוקם המבנה, בו הם נמצאים. המבנה פעיל בשתי עונות - מסיק הזיתים וקציר החיטים. המוזיאון מתאים ומזמין אליו משפחות וקבוצות בכל גיל, הפעילות במוזיאון מגוונת ביותר.

חשוב להתעדכן באתר האינטרנט של המוזיאון לגבי מועדי פתיחה לפני הגעה. למידע על פעילויות והאירועים של המוזיאון ניתן להיכנס לקישורים הבאים: 
ללוח הפעילויות השנתי של המוזיאון לחץ כאן .ללוח האירועים של המוזיאון לחץ כאן .
לדף הפייסבוק של המוזיאון לחץ כאן.
בתשלום :כן. למי מתאים: בעיקר בתור אטרקציות לילדים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו