6 בפברואר 2018

טיולים בארץ

טיולים בגליל המערבי, עין חרדלית

עין חרדלית
אותר גן העדן החדש, נמצא בגליל המערבי חלק משמורת נחל כזיב .
ברוכים הבאים לעין חרדלית - שמורה חדשה שנפתחה לפני כשנתיים לציבור.
מים צלולים רדודים אידאליים לשכשוך עבור הילדים בשילוב מסלול הליכה, הופכים את עין חרדלית ליעד טיולים מועדף בצפון בכלל ובגליל המערבי בפרט.
אם אתם במסכת טיולים בצפון והילדים מנדנדים ברכב מאחור, פה יהיה להם כיף ולכם הרבה נחת. 

אז קצת על עין חרדלית, במרחק הליכה קצר מהרכב(כ-100 מטר) תגלו את הצד המהנה ,הצונן והיפה יותר של נחל כזיב , בדרכו לים. עין חרדלית, אחד המעיינות אשר מזינים את נחל כזיב שכידוע הוא הנחל הגדול והארוך ביותר בגליל המערבי.
מרבית מימיו של פלג מים צלול ונקי זה נשאב וחלקו הקטן נותר בטבע.
שני מעיינות נוספים אשר זורמים לאורך ערוץ נחל כזיב הם עין טמיר ועין זיו.

מדובר על מסלול הליכה שעובר בתוך נחל זורם עם בריכות שכשוך.
העומק מתחיל בסנטימטרים ספורים ומגיע עד מטר לכן כדי להגיע לכאן עם צעצועי מים לילדים כמו גלגל-ים. התמונות פה צולמו בחודש אוקטובר 2017, אבל גם לאחר הגשמים וההתחממות ההדרגתית מומלץ להגיע לפה.

אז מה אפשר לעשות כאן, פיקניק קליל עם מחצלת בסמוך לבריכות השכשוך, טבילה במים הצוננים, המים במעיין שופעים במהלך כל ימות השנה מה שהופך את המקום לאטרקציה בפני עצמה, התבוננות בדגיגים ששוחים להנאתם בין הסלעים. 

את המעיין מקיף חורש טבעי  בעיטור של סלעים במים ומחוצה להם הופכים את המקום לפנינה של ממש וחוויה מסקרנת ומיוחדת במינה. לאורך המעיין תמצאו עצי דולב, שיחי פטל עם פירות המעוררים את התיאבון ,אין ספק שהטבע מציע ארוחה צמחונית נאותה גם לגרגרנים כמו בני אדם ולא רק לבעלי חיים.


לסיכום עין חרדלית הוא מעיין שווה במיוחד הנמצא בתוך שמורה קסומה.
קצת פרטים טכניים המקום הוא חינמי ומתאים לכל ימות השנה עם מים תמיד שזו עובדה חשובה. להגיע: מומלץ כמה שיותר מוקדם כי החניון הקרוב קטן ולאחר שהוא מתמלא  המכוניות חונות בצד השביל שגם ככה הוא צר, מה שמקשה להתקרב למעיין. בwaze: עין חרדלית. המקום נמצא לא הרחק מהיישוב עבדון.