חפש/י מסלול טיול

6 בפברואר 2018

טיולים בארץ

עין חרדלית -טיול מים למשפחות

עין חרדלית
 גן העדן החדש נמצא בגליל המערבי, חלק קסום ומיוחד במינו לטיולי משפחות בשמורת נחל כזיב ועונה לשם עין חרדלית.
זוהי שמורה חדשה שנפתחה לפני כשנתיים לציבור. למרות שהקונוטציה של המעיין קצת מוזרה כי הקשר בין חרדל למעיין היא מקרית לחלוטין. בכל אופן אם אתם מחפשים :מים צלולים, רדודים אידאליים לשכשוך עבור הילדים בשילוב מסלול הליכה בתוך המים , אז כאן תמצאו את מבוקשכם.

עין חרדלית  הוא יעד טיולים מועדף בצפון בכלל ובגליל המערבי בפרט. אם אתם במסכת טיולים בצפון והילדים מנדנדים ברכב מאחור, פה יהיה להם כיף ולכם הרבה נחת בגלל שהמקום ממש מותאם לילדים. אז קצת על עין חרדלית: מסלול טיול במרחק הליכה קצר מהרכב (כ-100 מטר) - תגלו את הצד המהנה ,הצונן והיפה יותר של נחל כזיב, בדרכו לים. עין חרדלית, הוא אחד המעיינות אשר מזינים את נחל כזיב שכידוע הוא הנחל הגדול והארוך ביותר בגליל המערבי.

מרבית מימיו של פלג מים צלול ונקי זה נשאב וחלקו הקטן נותר בטבע. שני מעיינות נוספים אשר זורמים לאורך ערוץ נחל כזיב הם עין טמיר ועין זיו.

מסלול הליכה במים

מדובר על מסלול הליכה שעובר בתוך נחל זורם עם בריכות שכשוך. העומק מתחיל בסנטימטרים ספורים ומגיע עד מטר לכן כדי להגיע לכאן עם צעצועי מים לילדים כמו גלגל-ים. התמונות פה צולמו בחודש אוקטובר 2017, אבל גם לאחר הגשמים וההתחממות ההדרגתית מומלץ להגיע לפה. אז מה אפשר לעשות כאן: פיקניק קליל עם מחצלת בסמוך לבריכות השכשוך, טבילה במים הצוננים, טיול בתוואי הנחל, המים במעיין שופעים וקולחים במהלך כל ימות השנה מה שהופך את המקום לאטרקציה בפני עצמה, התבוננות בדגיגים ששוחים להנאתם בין הסלעים.עין חרדלית הוא אחד המסלולים שתפורים לילדים ומשפחות.

עין חרדלית - תפור לילדים

את המעיין מקיף חורש טבעי בעיטור של סלעים במים ומחוצה להם הופכים את המקום לפנינה של ממש וחוויה מסקרנת ומיוחדת במינה. לאורך המעיין תמצאו עצי דולב, שיחי פטל עם פירות המעוררים את התיאבון ,אין ספק שהטבע מציע ארוחה צמחונית נאותה גם לגרגרנים כמו בני אדם ולא רק לבעלי חיים.

עין חרדלית

לסיכום עין חרדלית הוא מעיין שווה במיוחד הנמצא בתוך שמורה קסומה ומתאים בייחוד לטיולי משפחות.
קצת פרטים טכניים המקום הוא חינמי ומתאים לכל ימות השנה עם מים שמלטפים ומעסים את הסלעים העגולים באופן תמידי שזו עובדה חשובה. מתי להגיע: מומלץ כמה שיותר מוקדם כי החניון הקרוב קטן ולאחר שהוא מתמלא המכוניות חונות בצד השביל שגם ככה הוא צר, מה שמקשה להתקרב למעיין.

איך מגיעים : בwaze: עין חרדלית. המקום נמצא לא הרחק מהיישוב עבדון. מה יש לעשות בסביבה: מערת קשת; אכזיב; ראש הנקרה  אהבתם? מוזמנים לסמן לי לייק בדף גם בפייסבוק: בא לי לטייל בארץ ישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו