חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

20 בפברואר 2018

אטרקציות לילדים - מוזיאון הטבע התנכי בית שמש

מוזיאון הטבע התנכי

מוזיאון הטבע התנכי הוא מוזיאון פחות מוכר למטייל הישראלי אבל ייחודי ומסקרן. ומציג את הקשר של בעלי חיים מיוחדים ושונים למקרא.
פינת ליטוף מומלצת לילדים, שילוב מעניין בין גן חיות קטן, מוזיאון טבע היסטורי ומרכז מורשת יהודי כל זאת בסמוך לבית שמש.  המוזיאון מקיים בתוכו תצוגה מרהיבה של בעלי חיים ייחודים חלקם חיים וחלקם פוחלצים מוצגים בצורות שונות. אז בואו נתחיל, את כניסתנו למוזיאון מלווים אקווריומים עם צבי ים.
משם נכנסנו למוזיאון עצמו, חדר גדול שבצדדיו אקווריומים עם בעלי חיים מאוד מיוחדות שטרם ראיתי בישראל והאמת גם בעולם, מזיקית עד סוגים נדירים של סלמנדרות מים, דמויות חייזרים, שהובאו במיוחד מניו -זילנד הרחוקה.

לאחר התרשמות קצרה מהפלא החי הזה כפי שעינכם רואות ,ישבנו והמתנו למדריך להסבר וסרט בנושא בעלי חיים והקשר שלהם למקרא. צפינו בסרט על אריות הנקראים המקרא :"ליש" ועל נמרים שהסרט למעשה הוא הצגה של מסע שבוצע ע"י מנהל המוזיאון באפריקה תוך שהוא מצטלם יחד איתם. לאחר מכן הוסבר לנו על שלדים של בעלי חיים שונים מציפורים, תנינים, בקר עד ללווייתנים בהחלט מרשים מאוד, כאשר השלדים הועברו בין הילדים והקהל להתרשמות.
בצידו של החדר היה פרגוד שחור גדול שבסיום הסרט ותצוגת השלדים נפתח לרווחה ולעיננו התגלתה תצוגה עוצרת נשימה של פוחלצים.


פנימה יותר אחרי הפוחלצים מתקיימת תצוגה של החיים.
נחשים, עכברים,עכבישים ועוד. 

לסיכום: מדובר בחוויה של מוזיאון עם גן חיות מניאטורי, המספק חוויה של ידע ומפגש בלתי אמצעי עם בעלי חיים, אמנם לא מדובר בגן החיות התנכי. אך עדיין מוזיאון הטבע התנכי בית שמש הוא בהחלט סיור המתאים לכל מזג אוויר בגלל היותו מקום סגור וגם לא דורש מאמץ רב.  למי מתאים: אטרקציות לילדים.

הכניסה למוזיאון הנה בתשלום. יש להזמין ולתאם הגעה מראש. טלפון : 073-213-1662. המקום פתוח כל ימות השבוע למעט שבת וחג. הסיורים בעברית או באנגלית. הוראות הגעה בוויז: מוזיאון הטבע התנכי. למי מתאים: בייחוד אטרקציה לילדים. מה בסביבה: מערת תאומים ונחל מערה; עין מטע ; חרבת מדרס.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה