12 במרץ 2018

טיולים בארץ

טיולים בצפון - נצרת - הר הקפיצה

הר הקפיצה

בלב ליבו של הגליל התחתון סמוך לבירת הגליל - נצרת, שוכן לו הר עם נופים קסומים , הלא הוא הר הקפיצה.
הר הקפיצה, הוא הר אשר על-פי הנצרות ישו קפץ ממנו אל תוך העמק הסמוך, בעת מנוסתו מן המתפללים בבית הכנסת. הם התרגזו עליו כשטען במהלך דרשתו, בבית הכנסת, כי הוא המשיח - ובעקבות זאת רדפו אחריו עד לכאן.
ההר מתנשא לגובה מרשים של כ-400 מטרים ומשקיף אל הר תבור במזרח ואל עמק יזרעאל בדרום. שמו ממקורות התנ"ך הוא- הר קדומים. למרגלותיו של ההר זורם נחל הקישון. עוד למרגלות ההר קיימת מערה קדומה כפי הנראה מתקופת האדם הקדמון הנקראת "מערת קדומים".


על ההר תמצאו טרשים בצורת סלעים מיוחדים המצפים את ההר כמו ריצוף דקורטיבי שבינהם מתנשא לו יער מרשים ויפה. בהר ישנם שבילי הליכה שייקחו אתכם בדרך היער שלכל אורכה - משמאלכם ילווה אתכם הנוף המרהיב והמרתק של עמק יזרעאל והר תבור. האוויר צלול ונקי - מומלץ להגיע לפה עם מעיל כי יש רוחות - אבל סבירות בהחלט.
החורש הטבעי הצומח על גבי ההר בולט נוכח העובדה שלמרגלות ההר הדרום- מערבי תגלו מחצבות שפעלו פה במהלך המאה-20 וחושפות את קרביו של ההר.במקום ישנה טיילת מרהיבה המשקיפה לעבר נוף יפהפה של העיר נצרת ושל האזור כולו, בטיילת ישנו מקום ישיבה על הסלעים בו ניתן לשבת לבד או ביחד ולהתענג על הנופים המשכרים ועל ניחוחות הגליל שעולים.
מקצה הטיילת ניתן לראות את הר תבור בכיוון מזרח ואילו במערב את הרי מנשה.
גם שדות עמק יזרעאל הנראים כמו טלאים ירוקים על האדמה החומה- נראים היטב מנקודת תצפית מעניינת זו. אם תתקרבו לקצה המצוק תיווכחו לראות כי מתחתיכם תהום גדולה מאוד.
אם הגעתם לכאן רגע לפני השקיעה זו חוויה לראות את השקיעה וברקע לשמוע בבירור את קולות פעמוני הכנסייה.


גם רקפות צומחות כאן לאור מזג האוויר הקר ותנאי הטופוגרפיה האופטימליים עבורה.


הוראות הגעה להר הקפיצה : תרשמו בוייז "הר הקפיצה" 
או לפי ההוראות הבאות :
מכביש 60 - צפונה מעפולה, המשיכו דרך המנהרות לצומת דרום נצרת. ברמזור פונים פניית פרסה שמאלה חוזרים מעט בכביש המקביל ולפי שילוט מטפסים להר קדומים (הר הקפיצה). המקום נגיש לנכים.
למי מתאים: בעיקר לזוגות המבקשים להתבודד.

מה בסביבה: נצרת ; נחל תבור.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הצטרף לניוזלטר החינמי שלנו