חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

פארק נאות קדומים

פארק נאות קדומים

נאות קדומים היא שמורת טבע יפהפייה השוכנת בתחומיו של יער בן שמן.
נאות קדומים הוקמה לפני 65 שנים ע"י הבוטניקאי - נגה הראובני וגודלה מוערך בכ-2500 דונם. השמורה מתחקה אחר מקורות ארץ ישראל, הדבר בא לידי ביטוי בצמחייה שננטעה פה : עצי זית, דקלים, גפנים ועוד. 
כמו כן במקום ישנם שחזורים של גתות, בתי בד ומבנים עתיקים נוספים מהתקופה התנכית. הנופים הנשקפים על השמורה מנקודות תצפית שונות הם מהפנטים ומכניסים את השוהה בשמורה למסע אחורה בזמן לתקופה היהודית העתיקה.

פארק נאות קדומים -ישראל הקדומה

שער אבן בנאות קדומים

גזע עץ בנאות קדומים

נופי ארץ ישראל הקדומה

אל המקום הקסום הזה ניתן להגיע ברכב פרטי בנסיעה משוערת של כ- 7 דקות בתוך שמורת נאות קדומים מרבית הסיורים פה הם לימודיים דרך בתי ספר או מוסדות חינוך אחרים אבל גם עצמאית ניתן להגיע ולהנות מטוב ליבה של השמורה הזו. 
נאות קדומים כפי שאתם רואים מתאפיינת בעיקר בנופיה של ארץ ישראל המקראית הקדומה, המרחבים, האקלים, תוואי השטח ההררי וכל מה שתראו פה, הוקם מתוך מטרה להמחיש -לא דרך ספרים- את ההיסטוריה של העם היהודי.

דקלים פרוסים בנאות קדומים

הפריחה במקום בתקופה זו של השנה יפה ביותר בין הצמחים אותם ניתן למצוא באביב פה : כליל החורש, רקפות, כלניות, ציפורני חתול, פשתה מצויה ודרדר כחול.

דרדר כחול בנאות קדומים

רקפת בנאות קדומים

פריחה בנאות קדומים

טיול פריחה בנאות קדומים

נאות קדומים באביב

כליל החורש בשיא פריחתו

שדה חרציות

לאחר הפריחות המדהימות הללו שנראות בישראל למשך זמן קצר יחסית ואת זה לדעתי אסור לפספס ירדנו במורד ההר אל אגם מלאכותי שנבנה פה וסביבו נוצרה מערכת אקולוגית מופלאה של צמחי מים ובלי חיים .

בריכת מים בנאות קדומים

מאגר מים בנאות קדומים

נאות קדומים -ארץ ישראל הקדומה

מבני אבן עתיקים שוחזרו במטרה לשקף למטייל פה את צורת המגורים שהייתה פה לפני שנים רבות .

נופי קדם -נאות קדומים

נאות קדומים

סבך בנאות קדומים

סיכום נאות קדומים : למי שרוצה להתבשם מנופיה הקדומים של ארץ ישראל התנכית, מוזמן להגיע ולהתרשם. בחול המועד פסח מתקיימות במקום פעילויות רבות ברוח החג והמקום כולו מתמלא באווירת הפסח. הכניסה למקום כרוכה בתשלום. 26/03/2018

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *