חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

24 באפריל 2018

רמת הנדיב - גני הברון רוטשילד - זכרון יעקב

רמת הנדיב - גני הברון רוטשילד - זכרון יעקב

חלום או מציאות זו השאלה הנשאלת שפוסעים בשדרות של גני הנדיב אשר בזיכרון יעקב.

גני הנדיב אשר בזיכרון יעקב, מעבר להיותם גנים יפים הם יצירת מופת בלתי רגילה שמחסירה פעימה בכל פעם מחדש שמסיירים בהם.איך שיוצאים ממגרש החנייה ונכנסים בשער בו כתובות בלטינית המילים :
" אחריות" "חריצות" "יושרה" - אילו הם הערכים אליהם חונך הברון הצרפתי הדגול, בנימין אדמונד רוטשילד אשר הטביע את חותמו במפעל ההתיישבות היהודי.

אהבתו רבת השנים והעדפתו לישראל, היא משהו ידוע. עצם היותו ציוני, אך לא סתם ציוני, אלא עשיר מאוד וגם נדבן, עובדה שתרמה רבות למושבות שהקים בארץ : זכרון יעקב, ראשון לציון, ראש פינה , פתח תקווה ,בנימינה, מזכרת בתיה וכפר תבור- לא בכדי העניקו לו את השם " אבי היישוב".

אז מה הוא עשה למעשה ? אחד הדברים הבולטים ותרומתו העיקרית, הגיעה מאדמות שרכש מידי הטורקים בתקופת העלייה הראשונה ובכך ייסד ונטע את ההתיישבות היהודית בארץ ישראל. הוא לא הסתפק בכך ואף פעל לפיתוחן הכלכלי של המושבות בארץ ישראל ולהקמת תשתיות חשובות להקמת אותם יישובים. כאות הוקרה על פועלו בארץ ישראל, הקימו לו אחוזת קבר מרשימה בסמוך לזיכרון יעקב. שכל הכספים להקמת ותחזוקת המקום מגיעים ממשפחת רוטשילד.בגן תפגשו פריחות מרשימות נטועות טלאים טלאים."אילו פרחים יכלו לדבר", אז זהו במקרה של גני הנדיב אינם צריכם לעשות כן, מאחר שהמראה שלהם עושה זאת עבורם.כאן תפגשו את כל סוגי הצמחים שרק אפשר לדמיין מנופרים בשלל צבעים עד ורדים בצבעים עזים.שדרות הפרחים המרשימות לא מותירות שום מקום לדימיון, ומזכירה ביקור בגלריה משובחת לאומנות עכשווית. רק שכאן לא רק חוש הראייה פועל אלא גם חוש הריח שלכם- יקבל מענה בסיור בפינת התבלינים ליד בריכת הנופרים .

בסוף הביקור בתוך גני הנדיב יש סרט על פועלו רב השנים והמרשים של בנימין אדמונד רוטשילד ולמי שמעוניין יש שמורת טבע בסמוך בה ניתן ללכת בתוך מעבה היער הסמוך שבהלך הטיול בו תפגשו נוף פתוח לים התיכון.הכניסה למקום אינה כרוכה בתשלום כלשהו , ישנה נגישות לנכים במרבית שטחי הגן אך לא בכולם. שעות הפתיחה :16:00-8:00 כל השבוע כולל שבתות פרט ליום ו' בו הגן פתוח בין 14:00-8:00.
מה בסביבה: עין אביאל; פארק אלונה- מי קדם; מאגר גלעד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה