חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

מעיין אלרואי - רכבת העמק

מעיין אלרואי
מעיין אלרואי - מעיין אשר בעמק יזרעאל, מעיין מופלא וקסום השוכן במקום חבוי ונסתר עשיר במים צלולים וצמחייה .

תיאור המעיין


סמוך ליישוב אלרואי אשר בעמק יזרעאל, שוכן לו מעיין אלרואי - זהו נובע כל ימות השנה,המאפשר לשכשך במימיו בכיף. מי המעיין זכים ונקיים ומאפשרים לטבול בו ללא כל חשש. מה גם שכן המעיין אינו עמוק - כך שזאטוטים יפיקו הנאה מרובה מפינת חמד זו.

מים צלולים במעיין אלרועי

כפי שהנכם רואים מימיו של מעיין אלרואי  כה צלולים שניתן להביט בקרקעית באופן מאוד ברור. מעיין זה בעל היסטוריה רבת שנים בתחילה שימש כמקור מי שתייה לתושבי הסביבה בין השנים 1932-1952, לאחר מכן הוסב המעיין לטובת השקיית פרדס שהיה כאן אשר נהנה ממים כל ימות השנה וממזג אוויר מוצלח ונוח במיוחד, המאפיין את עמק יזרעאל.

מעיין אלרועי למשפחות עם ילדים

מאוחר יותר הפך מעיין אלרואי לבריכה מלאכותית ע"י אדם חביב בשם זאב ששמו השני של המעיין "מעיין זאב" נגזר ממנו. סמוך למעיין ישנם מקומות ישיבה, לא רבים, ראוי לציין, על- גבי סלעים דקורטיביים שהוצבו בצמוד למי המעיין.

מעיין זאב

צמחיית קנה

למי שמעוניין בשחייה באזור קצת יותר עמוק צמוד למעיין תפגשו בריכה, בה ניתן לטבול את כל הגוף ולהתרענן בכל רמח האיברים. הסביבה כולה ירוקה ומלאת חיים, דגים שוחים להם במים צמחייה האופיינית לגדות מים כגון: פטל, תות, דולב ועוד תמצאו כאן לרוב.

בבואה במעיין אלרועי

אם תלכו לקצה השמאלי של מעיין אלרואי  תפגשו שביל קטן בתוך צמחייה עבותה ובו ניתן לשבת על הארץ לצד הנחל ולכייף.שימו לב להשתקפות הצמחייה במי המעיין עדות חיה ליופיו המרהיב של המקום.

מעיין בגליל התחתון -מעיין אלרועי

מעיין אלרועי שווה במיוחד

שחזור רכבת העמק


אחרי שנהניתם והתרעננתם לכם במעיין אלרואי( ודאגתם להשאיר את סביבתכם נקייה) זה הזמן ללכת לתחנת הרכבת הישנה של אלרואי .סמוך למעיין ישנו שביל נוח ורחב להליכה המוביל לאתר שחזור רכבת העמק שעברה כאן על -גבי פסי רכבת חיגאזי'ת שנבנתה מברזל יצוק ואיתן בשנת 1905 בתקופה העותמאנית. על פסי רכבת אילו עברו רכבות משא ונוסעים בקו שבין חיפה לדמשק 2 ערים שהיו בשליטת התורכים בתקופה זו. הארץ חולקה ל 5 מחוזות : שכם, מגידו, עזה, צפת וירושלים. ואילו דמשק הייתה מעיין פרובינציה שבה שלטו.

תחנת הרכבת הישנה

רכבת חיגאזי'ת

הרכבת חיגאזי'ת

על פסי הרכבת העתיקים המרשימים שנותרו פה עד היום - כבבועת צל להיסטוריה המרשימה שלה. על גבי פסי רכבת מברזל עבה, הנמצאים לצד שביל ההליכה, תמצאו קטרים וקרונות משוחזרים עליהם יכולים הילדים לטפס עם סולמות שהוצבו כאן ולהתרשם באופן בלתי אמצעי.

קרונות רכבת

קרון רכבת צבעוני

קטר רכבת משוחזר

שחזור תחנת רכבת

מבנה התחנה המשוחזר של רכבת העמק אשר סמוך מאוד ליישוב אלרועי.

שחזור רכבת העמק

פסי רכבת העמק באלרועי

מידע כללי


הכניסה למעיין אלרואי  חופשית ואינה כרוכה בתשלום, לאורך קו הרכבת והשבילים ישנם שולחנות פיקניק מוצלים בהם ניתן לשבת ולאכול, בסה"כ מקום נחמד מאוד להעביר שבת עם הילדים.

הוראות הגעה


ב waze להזין "מעיין אלרואי" תגיעו למגרש חנייה או שתחנו ברחוב בצדדים. אתם תגיעו לצד של פארק הרכבת של אלרואי - לאחר 5 דקות הליכה ימינה בטיילת לאורך פסי הרכבת - תפגשו בין השיחים את המעיין והבריכה.

למי מתאים


זוגות, משפחות, אוהבי היסטוריה, חובבי מעיינות. תאריך ביקור:08/05/2018

מה בסביבה 

 אלוני אבא; נחל ציפורי.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *