חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

נחל דן - קיבוץ דפנה

נחל דן
נחל דן הוא התגשמות החלום האירופאי בישראל, אין ספק כי מדובר בנחל הגדול ביותר מבין שלושת מקורות הירדן ולא בכדי..
מקורו של הנחל העצום הזה הוא במעיין ענק הנמצא בתוך שמורת תל-דן-עין דן, מדובר על הנביעה בעלת השפיעה הגדולה ביותר שנמצאה עד היום במזרח התיכון. נחל דן מאוד ייחודי ושונה מאוד מהנחלים האחרים המוכרים לנו ובמה?
נחל דן מתפצל לפלגים בהמשך דרכו לאחר מכן שוב חוזר ומתאחד לנחל אחד. אחד הפלגים המרשימים שלו מגיעים אל תוך קיבוץ דפנה.

פלגי נחל דן

נחל דן זורם בעוצמה

כפי שהנכם רואים מדובר בעוצמות זרימה שלא נראו בשום מקום בארץ, זרימה זו מתקיימת לה בהתמדה ובמהלך כל ימות השנה ולא רק בחורפים אשר מקיימים את מרבית הנחלים בישראל לעונה אחת בלבד מקסימום שתיים.
אחת מפינות החמד המועדפות עליי במהלך טיוליי בצפון היא פלגו של הדן בתוך קיבוץ דפנה.

נחל דן - קיבוץ דפנה

עכשיו שהקיץ הישראלי הלוהט מתקרב וכולנו מחפשים מקור מים להתרענן, המקום הזה מתאים בדיוק לכך, בתוך קיבוץ דפנה תפגשו נחל עם אופי ועוצמות המאפשרות התרעננות ורביצה על הדשא תוך התבוננות בפלא.

נחל דן בקיבוץ דפנה

נחל דן

סביב פלגו של הדן, נבנתה טיילת מרשימה המאפשרת ללכת בצל מלא תחת חסותם של עצי אקליפטוס גבוהים במיוחד שננטעו פה לפני שנים רבות.
העצים, סלעי הבזלת מקנים למקום פסטורליה, רוגע ושלווה אשר כמו קסם מתמוגגים ברגע שעוזבים את המקום.

נחל דן וקיבוץ דפנה

אקליפטוס בדפנה

גשרוני עץ מפרידים בין 2 גדות הנחל ומאפשרים למטיילים לעבור בין 2 הצדדים ולהתרשם מעוצמתו הבלתי ניתנת לתפיסה של הדן. בסופה של הטיילת הוקם אתר הנצחה מרשים ביופיו, אשר הוקם לזכרם של חללי אסון המסוקים והיא חלק קטן מאתר ההנצחה הגדול והמלא שהוקם בסמוך לקיבוץ.

פינת הנצחה בדפנה

למי שמעוניין להמשיך ולחוות את נחל דן במלוא הדרו, מוזמן להמשיך בנסיעה מקיבוץ דפנה לשמורת תל-דן שם תפגשו בנחל דן הפראי שיד אדם לא התערבה בזרימתו ובהטייתו, זאת במרחק נסיעה מאוד קצר של כ- 7 דקות, מומלץ להתחיל בשמורת תל-דן שהומה אדם ולסיים באתנחתא בפלגי הדן בתוך קיבוץ דפנה.

בקיבוץ דפנה יש הרבה מה לעשות מעבר לכך שהנחל היפה ביותר בישראל זורם בתוך הקיבוץ , בעוצמות שמעטים המקומות בארץ (אם בכלל) שרואים כאלה דברים. אחד מהם הוא קמפינג על גדות נחל דן בתוך הקיבוץ מדובר על מתחם מטופח בו אתם מביאים את האוהלים שלכם ומתמקמים בתוך המתחם, אין צל של ספק שמדובר בחוויה מגבשת לכל בני המשפחה, תוסיפו לחגיגה מדורה בערב וזה כיף לא נורמלי וחוויה שתהיה חרוטה היטב ביומן החוויות הפנימי של הילדים.
תאריך ביקור:05/06/2018

הוראות הגעה : לקיבוץ דפנה מזינים ב waze : "קיבוץ דפנה" - איך שנכנסים בשער פונים שמאלה יש אזור חנייה, מחנים ומתחילים ללכת בשבילי הקיבוץ, הנחל נמצא בהמשך בצידו השמאלי של הקיבוץ.
מה בסביבה: הלגונה של נחל דן; השביל התלוי בשמורת הבניאס; נחל שניר.

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *