חפש/י מסלול טיול

הצטרפו לרשימת התפוצה

הגנים הבהאיים בעכו

הגנים הבהאיים בעכו
ליד עכו נמצאים גנים מטופחים ומרהיבים הלא הם הגנים הבהאיים- גנים רחבי ידיים עם צמחייה מתורבתת ומסותת למשעי.

רקע על הגנים הבהאיים 


לפעמים זה כן נעים לראות גן סגור, הדבר הנכון שבעתיים בגנים הבהאיים בעכו. מדובר במרחבים יפים של גנים המתוכננים באופן סימטרי ומלווים בפסלי אבן וברונזה הפזורים בכל רחבי הגן ברוח הדת הבהאית שנוצרה בשנת 1844 בפרס.

האובליסקים המרשימים שנבנו והובאו לכאן מייצגים באופן מובהק את המסרים האוניברסליים של הדת.
רמת התחזוקה של הגנים פה גבוהה מאוד כפי שנראה בתמונות וזאת מכמה סיבות: אחת מהן היא שהמקום היה משכנו של בהא- אללה - האיש אשר הקים במו ידיו את הדת הבהאית ולכן המקום מהווה אתר עלייה לרגל של מאמינים מכל העולם.
ושנית במקור האחוזה הנקראת אחוזת בהג'י הייתה במקום ארמון הקיץ אשר בבעלותו של סוחר עתיר ממון מעכו.

קשתות אבן

הארכיטקטורה


הגנים משלבים קווים מהארכיטקטורה העותמאנית - הדבר בא לידי ביטוי בשימוש הרב שנעשה עם קשתות בתוך הגן. רמת האסתטיקה בה תוכננה האחוזה היא יוצאת מהרגיל, המבקר הפוסע בשבילים החוצים ומקיפים אותה נהנה מסביבה בה הטבע משולב בה באופן בולט ומיוחד.

מזרקת מים

השילוב של מזרקות בגנים משווים להם חזות אירופאית ביחד עם הקשתות - נותנים טא'ץ מערבי-מזרחי למקום. האחוזה מחולקת ל-2 מתחמים המתחם הרשמי בו נמצא הקבר ומקום מגוריו של הנביא בהא- אללה והמתחם הלא-רשמי בו תפגשו צמחייה מפוסלת ומעוצבת באופן שבלתי ניתן לתיאור.

הצמחייה בגנים


הצמחייה ברובה היא ארץ-ישראלית קלאסית ; עצי רימון, עצי זית ועוד. מן המזרקות זורמים המים לכל חלקי הגן ומזינים את ערוגות הפרחים, עצי הפרי והשיחים ירוקי העד אשר ניכרים בכל פינה ומפיצים את צבעם הבוהק בכל פינה ברחבי הגן.

מטע זיתים ענקי


ארכיטקטורה בגן בהאיים עכו

פסל נשר בגן בהאיים עכו

פסל בגן הבהאיים עכו

ביתו של נביא הבהאיים


שניכנס פנימה אל תוך האחוזה נגלה את מקום מגוריו של הנביא הגדול שעמד בראש הבהאיים - בפנים אסור לצלם אך בחוץ ניתן - הפאר וההדר ניכרים היטב בחוץ ובפנים השימוש במוטיבים הלקוחים מהודו בולט בייחוד בתוך מתחם המגורים.

משכנו של בהא- אללה

לסיכום החוויה 


הגנים בהאיים אשר בעכו הם מופת מכל הבחינות בעיקר העיצוב הכל כך מיוחד והשילוב של צורות הנדסיות : עיגולים, כוכבים, משולשים ומוטיבים מהמזרח הופכים את הביקור כאן לחובה.

גן הבהאיים בעכו -שער כניסה

שדרת ברושים בגן הבהאיים בעכו

הכניסה לגנים היא חופשית ואינה כרוכה בתשלום. הוראות הגעה: המקום נמצא בסמוך לנחל נעמן בכניסה הצפונית לעכו.
נגישות לנכים: יש. שעות פתיחה א'-ה' 16:00-9:00. תאריך ביקור:27/06/2018

מה בסביבה


 עין חרדליתעין אפק; קיסריה

אין תגובות:

פרסום תגובה

טופס יצירת קשר

שם

אימייל *

הודעה *